Altcoin HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Reddit ve Polygon 200 Milyon Dolarlık WEB 3.0 Projesi Başlattı

Ohanian: "Web 3.0'ın hala erken dönemindeyiz. Şu an oyun sektörü ve sosyal alanlarda bariz fırsatlar var.”

Google News Abone Ol
  • Alexis Ohanian, Web 3.0 oyun ve sosyal medya projelerinin geliştirilmesini hedeflemek için 200 milyon dolar toplamak için Polygon’un arkasındaki ekiple birlikte çalıştı.
  • Ohanian, Web 3.0 büyüdükçe oyun ve sosyal medyanın büyüme için en büyük fırsatları sunduğuna inanıyor.PPOL

Polygon ve Alexis Ohanian’ın risk sermayesi şirketi, cuma günü yaptıkları duyuruda, sosyal medya ve Web 3.0 alanında faaliyet gösterecek 200 milyon dolarlık bir girişim projesi başlattıklarını duyurdu. Bu girişim, Polygon’un altyapısı üzerine kurulu oyun uygulamalarına ve sosyal medya platformlarına odaklanacak.

Ohanian, Reddit’i 2005’te kurdu ve 2010’da kurduğu şirketten ayrıldı. Ohanian, kurduğu şirkete 2014’te yönetim kurulu başkanı olarak geri dönmüş ancak 2020’de istifa etmişti. Bunlara ek olarak Ohanian, birkaç önde gelen blockchain ve teknoloji firmasına da yatırımcı oldu: bunlardan birkaçı Coinbase, Instacart, Sky Mavis ve Patreon gibi şu an popüler olan firmalardı.

Polygon ekosistemi, Ethereum’un ölçeklendirme sorununa çözüm için Polygon’un ağına yerleştirilen 3 binden fazla merkeziyetsiz uygulama ile bu yıl hızla genişledi. Polygon, bu ayın başlarında karmaşık merkeziyetsiz finans uygulamalarına yönelik “sıfır bilgi” teknolojisini geliştirmek için 627,5 miyon dolar değerinde 250 milyon adet MATIC ayırdığını duyurdu. Polygon’un token fiyat artışının en büyük iki sebebi arasında protokol lansmanları ve zincirler arası geçişleri sayabiliriz.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, internete yeni bir tanım getiren Web 3.0 gibi yeni teknolojilerden hareketle, sosyal medya iş modellerinin “dünyamız üzerinde derin bir etkisi” olacağını söyledi. Nailwal: “Web 3.0 ile birlikte kullanıcılar, değeri belirleyecek, ağı kontrol edecek ve ödülleri alacaklar.” dedi.

Ohanian’ın Polygon ile yapacağı ortaklık, Web 3.0 alanındaki ilk deneyimi değil. Cointelegraph’ın kasım ayındaki yazısına göre, Reddit’in kurucu ortağı çeşitli Web 3.0 girişimleri için Solana Ventures ile birlikte çalışmış ve 100 milyon dolarlık bir fona ortak olmuştu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir