Blockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan, metaverse çalıştayı düzenleme emri verdi!

Google News Abone Ol

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidardaki Ak Parti yetkilileri, bu hafta başlarında metaverse’i görüşmek üzere bir araya geldi ve cumhurbaşkanı konuyla ilgili kapsamlı araştırma çağrısında bulundu.

Erdoğan, Ak Parti’yi metaverse, kripto para birimleri ve bunları kullanarak işlemlerin nasıl yapıldığını incelemeye çağırdı.

Salı günkü toplantıda, parti liderlerine bu fenomeni gelecek için önemli sonuçları olan araştırmaları talimatı verildi. Metaverse’ün ekonomik yönleri, kripto para birimleri ve sosyal medyanın iktidar partisi tarafından düzenlenecek bir forumda ele alınması muhtemel.

Türkiye’de metaverse ilgi görüyor.

Bazı raporlara göre, çoğu tarihi eski başkent İstanbul’da bulunan Türkiye’deki binlerce sanal bölge, oyun tabanlı metaverse platformlarında şimdiden satın alındı.

Türkiye hükümeti kısa süre önce kripto para birimi mevzuatını tartışmak için metaverse’de bir araya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Elitaş, “Metaverse tabanlı toplantıların hızla gelişeceğine ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olacağına inanıyorum” dedi.

Türk hükümeti blok zinciri teknolojisine, metaverse ve devlet tarafından verilen bir dijital para birimine açık olsa da, Cumhurbaşkanı Erdoğan kripto para birimlerine sert muhalefetiyle ünlüdür. Geçen yıl, halka açık bir Soru-Cevap oturumu sırasında, kripto para birimlerine karşı “savaş ilan etti” ve ülkenin bunları benimsemeye hiçbir ilgisi olmadığını ima etmişti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir