Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Purpose Bitcoin ETF’si 6900 BTC satın aldı

Google News Abone Ol

Kuzey Amerika Merkezli ilk Bitcoin borsa yatırım fonu olan Purpose Bitcoin ETF’ye yapılan BTC girişleri yükseldi. Kullanıcılarına doğrudan alınan tokenin sahipliği yanı sıra riske göre gruplanmış getiriler sağlamak üzere tasarlanan Purpose Bitcoin ETF’si Glassnode tarafından paylaşılmış olan verilere göre 6900 adet BTC satın alarak yeni bir rekora imza attı. Kurumsal firmalardan oldukça fazla BTC yatırımı olan firma bulunmakta. Çoğu firma dip fiyatlardan alımlar yaparak BTC pörtföyünü artırmayı tercih edebilmekte.

Purpose Bitcoin ETF nedir?

Kuzey Amerika Merkezli ilk Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu’dur. ETF satın alındığında paranızla gerçek Bitcoin satın alınıyor. BU ETF’yi tutarak portföyünüzde gerçek Bitcoin tutmuş oluyorsunuz. Aynı tipik hisse senedi satın almak gibi portföyünüzde BTC alıp satabilirsiniz.

Purpose Bitcoin ETF’sinin daha önceki en büyük satın alımı 2900 BTC olaraktı. 6900 BTC ile kırılan rekor BTC yatırımcıları için de bir umut oldu. Kripto para bilgi platformu Coinglass tarafından sağlanan verilere göre; geçtiğimiz ay Purpose Bitcoin ETF toplamda 1132 adet BTC satın alımı gerçekleştirmişti. Bunun yanı sıra; Purpose Bitcoin ETF Kanada’da borsada işlem gören BTC tabanlı en büyük ürün olarakta karşımıza çıkmaktadır.

ETF nedir?

ETF açılımı Exchange Traded Fund’dur. “Borsa Yatırım Fonu” olarak Türkçe olarak ifade edilebilir.

Daha önceki yazılımlarımız aracılığıyla alt bölümdeki bilgileri edinebileceğinizi biliyor muydunuz?

Yanı sıra en güncel Kripto Haberleri ve Alt Coin Haberleri‘ni ilgili kategorilerimizden takip edebilirsiniz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir