NFT Haberleri

PUMA, kendi NFT koleksiyonunu başlattığını duyurdu

Google News Abone Ol

Alman spor malzemeleri üreticisi PUMA, kendi NFT koleksiyonunu başlattığını duyurdu. Şirket bu koleksiyonda toplam 2.500 adet NFT satmış durumda. Şirket böylece NFT pazarındaki faaliyetlerine devam edeceğini de kanıtlamış oldu.

PUMA’nın yeni girişimi: “CatBlox x PUMA Capsule Collection”

Yayınlanan NFT koleksiyonunun adı “CatBlox x PUMA Capsule Collection” olarak duyuruldu. Görünüşe göre koleksiyonun oluşturulması aşaması CatBlox ile bir işbirliği içinde gerçekleşecek.

2022 yılında Los Angeles’ta kurulan CatBlox, PUMA gibi köklü markaların müşterileriyle Web3 tabanlı yeni bir şekilde bağlantı kurmasına yardımcı olan bir stüdyodur. CatBlox x PUMA Capsule Collection, “PUMA’nın efsanevi mirasını ve kültürünü kutluyor” dedikleri 2.500 adet NFT ürününü içeriyor.

Koleksiyondaki eşsiz ürünler, KidSuper’ın kurucusu Colm Dillan tarafından ortaklaşa tasarlandı. Her NFT’nin pop benzeri bir kedi görünümü bulunuyor. Dijital ürünlerin dilendiği taktirde fiziksel giysilerle de değiştirilebilir olacağı duyuruldu. NFT ne kadar benzersiz olursa, beraberinde gelen giysi de o kadar özel olacak gibi duruyor. Şanslı bir kişi, “Orijinal KidSuper Design”daki özel bir öğeye erişim sağlayan son derece nadir ve bir kerelik rastgele bir hediye de alabilecek. Ancak koleksiyondaki her NFT ve elbise benzersizdir ve bir daha asla satışı yapılmayacak.

NFT’nin özel kapüşonluları var

CatBlox’a göre, koleksiyondaki 2.500 NFT alıcılara rastgele dağıtıldıktan sonra, sahiplerinin NFT’lerini ilgili nadirlik ile halka arza karar verebilecekleri altı günlük bir süre başlayacak. Bu süre ve fırsat, kişilere NFT’lerini isterlerse ikincil piyasada satabilmeleri için verilecek. Altı günün sonunda, tüm NFT’ler otomatik olarak herkesçe görülebilir olacak. Bu sürecin ardından, NFT ürünüyle bağlı olan giysinin henüz satın alınmadığını belirtmek için görüntünün sağ alt köşesinde küçük bir simge belirecek. Bunun da ikincil piyasa pazarlamasına yardımcı olacağı açıklandı, çünkü potansiyel müşterilerin NFT aracılığıyla fiziksel bir ürün alabilmeleri için hala fırsatları olduğun anlamına gelecektir.

Koleksiyonda fiziksel ürün taleplerinin belirli bir süre içinde gerçekleştirilmesi gerekiyor, aksi takdirde bu fırsat sona erecektir. Süre dolduktan sonra NFT’lerin sağ alt köşesindeki tüm semboller de kaybolacak. Ancak bundan sonra da, NFT’ler bu ek ürünler olmaksızın bir blok zincirinde satılmaya devam edebilecek.

PUMA, Şubat 2022’den beri NFT pazarında aktif bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Bu son NFT koleksiyonunun piyasaya sürülmesi bu yüzden PUMA’nın NFT pazarındaki ilk adımı değil. Şubat ayında PUMA, Cool Cat # 32 adlı bir NFT satın aldı. Şirket bunun için 14 ETH ödedi ve bu da o sırada yaklaşık 38.000 avroya denk gelmekteydi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir