NFT Haberleri

PSG, Japonya turuna özel NFT olarak bilet satacak

Google News Abone Ol

Dünyanın önde gelen futbol kulüplerinden biri konumunda olan Paris Saint-Germain FC (PSG), yapacağı Japonya turunda biletlerin bir miktarını NFT olarak satacağını açıkladı. Kulüpten yapılan bu açıklama NFT alanının günden güne büyüdüğünü kanıtlarken spor dünyası için de önemli bir gelişme olmuş durumda.

PSG, NFT alanında ilerliyor

NFT alanında daha önce de çalışmalar yapan ve kendisine ait bir kripto token projesi de bulunan PSG, bu sektörü sevmiş gibi duruyor. Kulüpler için yeni bir dijital gelir kapısı olan NFT ve kripto paralar son dönemlerde oldukça popüler. Bu alanda liderlerden biri olan PSG de 27 yıl sonra ilk kez gideceği Asya ülkesi Japonya’da yapacağı tur için 3 NFT bileti satacağını açıkladı.

PSG, 20 Temmuz günü J1 League’te ter döken Kawasaki Frontale ile karşı karşıya gelecek. Messi, Neymar ve Mbappé gibi dünyaca ünlü futbolcuların ter dökeceği karşılaşmada NFT biletlerine büyük bir ilgi olması bekleniyor. Hali hazırda kulübün bilet satış ve doluluk oranları da zirveye ulaşmışken alınan bu karar kulübe yeni bir gelir kapısını aralayacak.

Kulüpten yapılan açıklamalarda NFT bilet satın alan kişilerin bir nevi VIP olacakları da belirtildi. Biletlerini dijital olarak NFT halinde satın alan kişiler stadyumdaki VIP odasına giriş hakkı kazanacaklar. Buna ek olarak bilet alan kişilerin futbolcuların da katılacağı bir VIP partiye de katılma hakkı kazanacakları açıklandı. Bu gibi oldukça ilgi çekici ayrıcalıkları bünyesinde barındıran NFT biletlerinin her biri 30 milyon yen (218.817 dolar) karşılığında satışa çıkarılacak.

1995 yılından bu yana ilk kez Japonya’ya gidecek olan Fransız kulübün bu özel etkinliği bir nevi kutlama niteliği de taşıyor. Dünyanın her noktasından milyonlarca taraftara sahip olan kulübün bu maçta sahada gücünü göstermesi beklenirken izleyicilerin de karşılaşmaya büyük bir heyecan duyduğu bilinmekte.

Bu özel biletlerin NFT olarak satılacağının açıklanmasının ardından sosyal medyada bir anda büyük bir ilgi gördü. Bu durum da kulübün ve taraftarlarının gücünü kanıtlarken NFT biletlerinin kısa sürede satılması bekleniyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir