Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bitcoin Madencilik Şirketi PrimeBlock, Bir SPAC Şirketi ile Birleşiyor!1.3 Milyarlık Bir Değere Ulaşıyor!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi PrimeBlock, özel amaçlı satın alma aracı (SPAC) şirketi 10X Capital Venture Acquisition Corp II ile birleştiğini duyurdu. Anlaşma, PrimeBlock’u 1.323 milyar dolarlık bir işletme değerine yerleştiriyor ve yılın ikinci yarısında kapanması bekleniyor.

Şirket, Bitcoin ağının toplam hash oranının yaklaşık %0,89’unu oluşturan BTC kendi kendine madencilik yapan ekipmanından saniyede 1.8 exahash kurdu. PrimeBlock’a göre, madencilik için başa baş fiyatı madeni para başına 9.000 dolar. 2020’de enerji kaynaklarının %59’a kadarı karbonsuzdu. Firma, 2050 yılına kadar net sıfır bazında karbon nötr olmayı hedefliyor.

Geçen yıl PrimeBlock, 356.8 BTC madenciliği yoluyla 21.8 milyon dolar gelir elde etti. Ancak 2022’de firma, kısmen madencilik kapasitelerini saniyede 10 exahash’ın üzerine hızla genişleterek 220,1 milyon dolar gelir veya tahmini 3.629 BTC elde etmeyi bekliyor. Ayrıca 2021’de bu tür dijital varlıkların 699’unu çıkaran küçük bir Ethereum (ETH) madenciliği operasyonuna sahip.

Ayrıca: Trezor, Sistemdeki Veri İhlaline Karşı Uyardı! MailChimp Hizmetleri Ele Geçirildi!

İş anlaşmasıyla ilgili, 10X Capital’in başkanı ve CEO’su Hans Thomas şunları belirtti:

“Gaurav ve liderlik ekibi […] 110 megawatt’ın üzerinde veri merkezi kapasitesini başarıyla devreye aldı ve dördüncü çeyrekte 24 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Ortaklarla […] 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna bağlılıklarına dair güçlü bir anlaşma yaptılar.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir