Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBitcoin Teknik AnalizBlockchain HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Porto Riko, blockchain teknolojisi ile yolsuzlukla mücadele etmek istiyor!

Google News Abone Ol

Başka bir yolsuzluk skandalının ardından, Porto Riko hükümetinin, blockchain teknolojisini benimseyerek yolsuzlukla mücadele çabalarını iyileştirmeye çalıştığı bildiriliyor.

Porto Riko Meclis Başkanı Rafael “Tatito” Hernandez, milletvekillerinin yolsuzluğu azaltmak için blockchain teknolojisinin potansiyel olarak benimsenmesini tartışmak için bu ay yerel blockchain meraklılarıyla toplantılar yapacaklarını duyurdu.

Bloomberg’in 6 Aralık’ta bildirdiğine göre, bir Porto Riko Blockchain Ticaret Birliği konferansında yetkili, blockchain ve akıllı sözleşmelerin uygulanmasının kamu sektörüne daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik getirebileceğini söyledi.

Hernandez, Porto Riko’yu kripto ve blok zinciri inovasyonu için bir merkez haline getirmek için daha geniş bir çaba olduğunu da sözlerine ekledi. Yetkiliye göre, gelişmekte olan endüstri, iflas etmiş İngiliz Milletler Topluluğu’nun ekonomisini canlandırmasının bir yolu olabilir.

“60’lı ve 70’li yıllarda üretim nişimiz vardı. […] Bu yeni bir niş, istihdam yaratmak için yeni bir fırsat,” dedi Hernandez.

Konuşmacının yorumları, Porto Riko’da yerel bir belediye başkanının geçen hafta 100.000 dolardan fazla rüşvet almaktan suçlu olduğu bildirildiği için artan yolsuzluk endişeleri arasında geldi.

Porto Riko, blok zinciri ve dijital para birimi gibi teknolojilerin potansiyel yolsuzlukla mücadele yeteneklerini keşfetme konusunda yalnız değil. Geçen yıl, Danimarka Dışişleri Bakanlığı blok zincirinin idari ve siyasi yolsuzlukla mücadele potansiyeli hakkında rapor verdi. Birleşmiş Milletler uyuşturucu ve suç dairesi ayrıca Kenya’ya Kasım 2020’de hükümet yolsuzluğuyla mücadele etmek için blok zinciri kullanmasını tavsiye etti.

Birden fazla yargı yetkisi, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojiyi yolsuzluğu azaltmak için bir araç olarak incelerken, diğer ülkeler gibi Rusya da, yolsuzluk endişelerini öne sürerek milletvekilleri ve yetkilileri tarafından kripto para tutmasını yasaklıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir