NFT Haberleri

Popüler NFT projesi Floor’a 8 milyon dolarlık dev yatırım

Google News Abone Ol

Non-fungible token ya da Türkçe olarak Nitelikli Fikri Tapu (NFT) projelerini daha erişilebilir ve anlaşılır hale getirmeyi amaçlayan bir uygulama olan Floor, A Serisi yatırım turunda 8 milyon dolarlık dev bir yatırım almayı başardı.

Tur, The Block’un kurucusu Mike Dudas tarafından yönetilen bir risk sermayesi şirketi olan 6th Man Ventures tarafından yönetildi. Turdaki diğer katılımcılar arasında B Capital, Worklife Ventures, Collab + Currency, Hannah Gray, Crypto.com, Exponent Capital ve Eberg Capital gibi isimler yer aldı.

Floor nedir?

Floor, Ekim 2021’de piyasaya sürüldü ve daha önce Venmo’nun mobil şirketini yöneten ve şimdi The Block kripto yayınının yönetim kurulunda yer alan CEO Chris Maddern tarafından ortak olarak kuruldu. Daha sonra, Robinhood’un Crypto COO’su olarak önceki görevinden şirkete katılmak için ayrılan Baş Teknoloji Sorumlusu Siddhartha Dabral ve Operasyon Direktörü Christine Brown ekibe katıldı. Floor, NFT portföy izleme, gerçek zamanlı fiyat verileri, canlı tahsilat desteği ve çoklu cüzdan desteği sunmaktadır. Gelecekteki özellikler arasında, satın alma ve satma kararları vermenize yardımcı olmak için bir NFT izleme listesi oluşturma yeteneği ve tahmini maliyetler yer alıyor.

Floor projesinin yöneticilerinden biri olan Chris Maddern, bir röportajında “Kripto konusunda oldukça deneyimli bir adamım. NFT‘lere girmeye çalışıyordum ve açıkçası hala inanılmaz derecede zordu. İlerledikçe, daha fazla cezalandırıcı ve kafa karıştırıcı hale geliyor çünkü sadece varlıklarınızın değerini değil, daha sonra varlıklarınızın diğer faydasını, bu toplulukların her birinin içinde neler olup bittiğini anlamanız gerekiyor.” dedi.

Herkese açık uygulama lansmanı

Floor, topluluk üyelerinin uygulamaya erişmek için bir NFT satın alması gereken bir ağ geçidi ortamı olarak çalışıyor. Katılımsa, Discord üzerinden yapılan manuel bir işlem üzerinden sağlanmakta.

Proje şimdiden büyük bir topluluk oluşturmaya ve 2 milyon dolarlık ilk fonunu toplamaya başlarken, Floor’un token sahipleri için faydaları korurken daha geniş bir kitle için ölçeklenebilir bir genel uygulama yapmak için daha fazla planlama yapması gerekiyor. Maddern, herkese açık uygulama lansmanının yaz sonunda veya sonbahar başında gerçekleşmesini beklediğini aktardı.

“Geleneksel finansal ve spot kripto ticareti gerçekten tek bir amaca hizmet ediyor, o da finansal spekülasyon. Projede yer alan isimlerden biri olan Brown, verdiği bir demeçte, “Parayı yatırır ve onu çektiğinizde paranın daha değerli olmasını umarsınız. Şu anda, [NFT’lerin] ana kullanım durumlarından biri spekülasyon ve finansal yatırımdır, ancak hizmetten üyeliklere erişime kadar her şeyle, bence bu, diğer her şeyi eninde sonunda gölgede bırakacak alan olacak.” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir