Kripto HaberleriBitcoin Haberleri

Popüler analist, Bitcoin’in 12.000 dolara düşeceği konusunda uyarıyor

Google News Abone Ol

CNBC’den Squawk Box ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, CNBC sunucusu ve eski hedge fon yöneticisi Jim Cramer, dünyanın en büyük kripto para biriminin 12.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ederek yatırımcılara sert bir kripto uyarısı yaptı.

Bitcoin maksimalistleri, fiyatta kritik bir düşüşü önlemek için ayağa kalkmalı

Cramer, verdiği bir röportajda, kripto para birimlerinin daha fazla düşmemesi için en iyi Bitcoin silahlarının bir an önce kullanılması gerektiğini, çünkü düşerse tüm kripto para piyasası için çok tehlikeli olabileceğini söyledi. Sektör zaten ciddi sıkıntıdayken Bitcoin’de daha fazla kayıp verilmenin daha büyük olumsuzluklara yol açabileceği düşünülüyor.

Kripto parayı (Bitcoin’i) ayakta tutmak için hiçbir adım atılmazsa her şeyin başladığı 12.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Cramer ayrıca, kripto para birimlerinin maksimalistleri yükselir ve aktif olursa BTC’yi bu kadar saçma bir fiyata düşürmenin önlenebileceğini belirtmekte. Cramer’ın konu hakkındaki açıklamasıysa şu şekilde oldu:

Bence Bitcoin’e dahil olan insanlar başka bir tavır almalı… Bazı adamların ‘bak, seviye bu’ demesine ihtiyacımız var. Bu, gerçekten büyük düşüş yaşamak üzereyken olanın tipik bir örneği.

Geçen hafta, eski hedge fon yöneticisi BTC ve ETH‘nin güçlü bir destekçisi olduğunu açıklamış ve bunların “en meşru” dijital varlıklar olduğunu belirtmişti. Cramer ayrıca kripto para birimlerine sahip olduğunu ve kimseye sahip olmamasını tavsiye etmeyeceğini de duyurdu.

Bitcoin madencileri de zor günler geçiriyor

Blockchain.com’a göre madencilere ödenen toplam gelir neredeyse bir yılın en düşük seviyesine geriledi ve borsada işlem gören madencilik şirketlerinden Marathon Digital ve Hut 8 Mining’in hisse fiyatları geçen ay %41 oranında düştü.

Bitcoin madenciliği daha rekabetçi hale geldi ve madencilik, 12 Haziran’da Bitcoin hash’inin çok yüksek bir seviyede olmasıyla keskin bir şekilde yükseldi. Büyük ölçekli Bitcoin madenciliği, artan koşullarla birlikte BTC üretimini daha zor hale getirdi ve artık daha fazla enerjiye ihtiyaç duyuyor.

Bitbank’ta bir kripto para analisti olan Yuya Hasegawa, Cuma günü bir notta uyardı,

Mevcut durum devam ederse, madencilerin fiyat geri döndüğünde Bitcoin’lerini satması, fiyatlandırma sürecini yavaşlatması ve Bitcoin’i bir süre kırmızı renk aralığında hareket ettirmesi muhtemeldir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir