Teknik Analiz

Son günlerin parlayan yıldızı Polygon (MATIC) teknik analizi

Google News Abone Ol

Küresel kripto para piyasaları, geçen ay büyük bir çöküşe tanık olduktan sonra büyük ölçekli bir toparlanma gördü. Bunların arasında parlayan bir yıldız konumunda olan ve son 7 günde %60’lık muazzam bir kazanç kaydeden lider isimse Polygon (MATIC) oldu.

Polygon (MATIC) yükselmeye devam edecek mi?

Son günlerde adından sıkça söz ettiren Polygon (MATIC) için hareketlilik devam ediyor. Buna bağlı olarak da yatırımcıların yükseliş beklentisi gücünü korumakta.

polygon matic analiz

Kripto para piyasalarındaki sert düşüşten önemli bir darbe alan MATIC için son 24 saat %2’lik düşüşle devam ediyor. Buna ek olarak, yaşanan düşüşe rağmen RSI değerlerinde önemli bir toparlanma yaşadı. Şu anda önemli bir aralıkta bulunan popüler altcoin projesinde BB değerlerine göre direnç noktası 0.694 dolar seviyesinde. Destek noktasının ise 0.498 dolarda bulunduğu MATIC için bu rallinin sürmesi bekleniyor. Özellikle de Ethereum ve Bitcoin üzerindeki olumlu havanın devam etmesi yatırımcıları tekrardan sahneye atılmaları için cesaretlendiren bir faktör olacaktır.

Yaşanan önemli artışlara ek olarak, en büyük Ethereum (ETH) balina cüzdanının, bu fiyat artışının ortasında MATIC tokenleri topladığı kaydedilmekte.

ETH balinaları, cüzdanlarına 60 milyon MATIC token ekledi

Son 48 saatte ETH balina hareketlerinden biri olarak, 36 milyon dolardan fazla Polygon (MATIC) token satın alınması gösteriliyor. Yapılan bu satın alım, 60 milyondan fazla MATIC tokenin balinanın cüzdanına eklenmesiyle sonuçlandı. “BlueWhale0072” olarak adlandırılan balina cüzdan adresinin kendisi, çeşitli işlemlerde toplam 33,5 milyon dolarlık Polygon token satın aldı. Buna ek olarak, balinanın tek bir alımda gerçekleştirdiği en büyük işlem ise yaklaşık 7,3 milyon dolardı. MATIC token, son 24 saat içinde ETH balinaları tarafından en fazla satın alınan ve ilgi gösterilen isimlerden biri konumunda. Bu da hali hazırda MATIC varlığına sahip olan daha küçük hacimli yatırımcıları da mutlu etmekte.

Açıklanan verilere göre, ticaret hacmi açısından balinalar tarafından kullanılan en iyi 10 kripto para listesinde Polygon yer alıyor. MATIC, ETH’nin önde gelen ve en büyük cüzdanlarında en sık kullanılan tokenler listesinin başında da yer almakta. Buna ek olarak, en büyük 100 Ethereum balina cüzdanının, MATIC için yaklaşık 77 milyon dolardan fazla bir birikime sahip olduğu bildiriliyor.

Muazzam bir toparlanma yaşadıktan sonra Polygon fiyatları bir miktar düzeltme yaşadı. MATIC fiyatları son 24 saatte yaklaşık %2 oranında düşüş yaşamış durumda. Haber yayın saatleri itibariyle de ortalama 0,59 dolarlık bir fiyatla satılıyor. Buna rağmen hala geçtiğimiz yılki fiyatından (YTD) %77 daha düşük bir noktadan satıldığını da belirtmek gerek.

Polygon kısa süre önce Coinbase’in ana ağında para yatırma ve çekme işlemlerini desteklediğini duyurdu. Kullanıcılar böylece artık doğrudan Polygon PoS gönderip alabilecekler. Bu da, kullanıcıların ağlarında DApp kullanmak için sorunsuz bir kullanıcı arayüzü elde etmelerine yardımcı olacaktır. PoS, Coinbase’de canlı olarak yayına giren ilk ağ olduğu için bu, Polygon için büyük bir başarı olarak görülüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir