Altcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNedir ?Teknik Analiz

Polygon (MATIC) Nedir? Güncel Teknik Analizi

Google News Abone Ol

Polygon (MATIC) Nedir?

Polygon (eski ismi Matic Network), Ethereum ağında ölçeklendirme ve altyapı geliştirme sunmak üzere yapılandırılmış, kullanımı kolay bir platformdur. Projenin temelleri, çoklu uygulama türleri oluşturmayı destekleyen, modüler ve esnek bir altyapı olan Polygon SDK üzerine kurulmuştur.

Polygon kullanarak düşük gecikmeli zincirler, bilgi gerektirmeyen toplama zincirleri, kendi başına çalışan zincirler veya geliştiricinin ihtiyaç duyduğu diğer herhangi bir altyapı oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Polygon, Ethereum ağını etkili biçimde kullanmak üzere tam teşekküllü çoklu zincir sistemine (Blockchain İnterneti) dönüştürür. Bu çok zincirli sistem, Ethereum ağının güvenliği, canlı ekosistemi ve açık yapısının avantajlarıyla birlikte Polkadot, Cosmos ve Avalanche gibi alternatiflere benzer.

$MATIC token, protokol var oldukça kullanılmaya devam edecek. Hem sistemi güvence altına almak hem de yönetişimi sağlamak üzere günbegün daha önemli rol oynayacak.

Polygon (eski adıyla Matic Network), Binance ve Coinbase tarafından desteklenen ikinci katman ölçeklendirme çözümü olarak çalışıyor. Proje, birçok blockchain ağındaki ölçeklenebilirlik sorununu çözerek kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Polygon, sadece yan zincir üzerinde saniyede 65 bine kadar işlem gerçekleştirmenin yanı sıra 2 saniyeden daha kısa sürede gerçekleşen blok onay süresine de sahip. Sistem ayrıca, ana blockchain üzerinde küresel olarak mevcut merkeziyetsiz finansal uygulamaların oluşturulmasına da izin veriyor.

Polygon ağının yerel token’ı olan MATIC, Ethereum blockchain üzerinde çalışan ERC-20 standardına uygun bir varlıktır. Token’lar, Polygon ağındaki ödeme hizmetleri ve ekosistemde faaliyet gösteren kullanıcılar arasında ödeme amaçlı para birimi olarak kullanılır. Polygon yan zincirlerindeki işlem ücretleri de MATIC token ile ödenir.

$MATIC GÜNCEL ANALİZİ

MATICUSDT 2022 01 01 15 39 27

Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte günlük grafikte MATIC’in durduğu yer güzel olsa da son 4 günlük mumların pek iç açıcı olmadığını söylemem gerekiyor. Hacimin giderek düştüğünü de söylemekte fayda var. Matic çok güzel yükselmiş olsa da RSI uyumsuzluklarını takip ederek güzel çıkış noktaları yakalayabilirsiniz. Trendin testinin ve grafikte belirttiğim desteklerin alım için değerlendirilebileceğini düşünüyorum.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir