Kripto

Polkadot’un Parachain Lansmanından Etkilenmeyen Yatırımcılar

Google News Abone Ol

Blok zinciri protokolü Polkadot (DOT), Polkadot ekosisteminde paralel olarak çalışan ilk parachain setini veya bireysel blok zincirlerini piyasaya sürdüğü için hafta sonu boyunca yatırımcıları etkilemeyi başaramadı.

Polkadot’un hizmet belirteci DOT, lansman günü olan 18 Aralık’ta nispeten stabilken, 20 Aralık Pazartesi günü düşmüştü.

Saat 8:22 UTC’de, piyasa değerine göre 10. coin olan DOT, son 24 saatte %3,8 ve hafta içinde %17.1 düşüşle 24,51 USD civarında işlem görüyor. DOT, ay boyunca %41 düştü ve yıl boyunca %359 arttı.Adsiz 4

CryptoNews.com’ta  paylaşılan bir duyuruya göre, parachainler yaklaşık beş yıldır geliştiriliyor ve piyasaya sürülmeleri “birbirine bağlı blok zinciri teknolojisi için büyük bir atılıma işaret ediyor.”

Merkezi olmayan finanstan (DeFi), yatırımlara ve kredilere ve akıllı sözleşmelere kadar çeşitli nişlere odaklanan ilk parachains için slotlar, Acala, Moonbeam, Parallel Finance, Astar ve Clover dahil olmak üzere açık artırmalar yoluyla ekiplere tahsis edildi.

Acala’nın kurucu ortağı Bette Chen, bu parachainler arasında Acala’nın “Polkadot ekosistemine ve ötesine bir DeFi platformu ve yerel merkezi olmayan stabilcoin (aUSD) sağlayacak” dedi.

Polkadot, önümüzdeki aylarda gruplar halinde başka parachain slotları tahsis edecek ve bir sonraki parti 23 Aralık 2021’de veya civarında başlayacak. İkinci parti, altı müzayede içerecek ve altı kazanan parachain “11 Mart 2022’de veya buna yakın bir tarihte başlayacak.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir