KriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Polkadot (DOT) Teknik Analizi: Ukrayna, Polkadot Cüzdanını Açtı!

Polkadot kurucusu Gavin Wood kuşatma altındaki ülkeye 5 milyon dolarlık DOT sözü verdi.

Google News Abone Ol

 DOT 2

Ukrayna, Salı günü bir Polkadot cüzdanı açarak kripto para birimi bağış toplama çabalarını genişletti.

  • Hareket, Polkadot’un kurucusu Gavin Wood’un DOT’a 5 milyon dolar bağışlama sözü vermesinin ardından geldi.
  • Zincir üstü verilere göre, Ukrayna şimdiye kadar DOT’ta 186.000 doların üzerinde para aldı.
  • Ukrayna, Wood’un DOT bağışlarını almak için bir Polkadot cüzdanı açma talebine yanıt olarak “Bir airdrop henüz onaylanmadı” diye tweet attı.
  • Ülke şu ana kadar 20 milyon doların üzerinde kripto bağışı aldı ve Binance 10 milyon dolar bağışladı ve endüstri liderleri Sam Bankman-Fried ve Deepak Thapliyal de büyük meblağlarda katkıda bulundu.
  • Dijital varlık araştırma firması Elliptic’e göre, Rus işgalinin başlangıcından bu yana 24.000’den fazla dijital varlık bağışı yapıldı.
  • Bir Bitcoin balinası tek başına 3 milyon dolar bağışladı.
  • DOT şu anda 19.11 dolardan işlem görüyor ve kripto piyasası yükselmeye devam ettikçe günde %10 artış gösteriyor.

DOT/USDT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ!

dot 1

DOT/USDT paritesi 30 Kasım 2021’den beri düşen trendini kırmış gözüküyor. Hareketin devamlılığı için 20.16$ seviyesinin kırılması gerekiyor. Piyasa olası bir düzeltmeye girdiğinde 16.17$ seviyesindeki gri kutu destek olarak çalışabilir. 24.35$ seviyesini direnç olarak önemsiyoruz. Bitcoin’de direnç üstlerinde yatay hareketler görebilmemiz altcoinler için oldukça önemli. Böyle bir senaryoda major coinlerdeki hareketleri takip etmemiz gerekiyor. 26.60$ yani yıllık açılış seviyelerinin aşılması DOT için kilit noktalardan biri.

DOT/BTC GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ!

dotbtc 1

DOT/BTC paritesini yorumlamamız gerekirse 0.0004164 civarındaki gri kutu destek bölgesi. Onun altındaki günlük talep bölgesi de sağlam bir destek olarak duruyor. 0.0004555 seviyesinin aşılması hareketlenmeyi getirebilir. 0.0004806-0.0004895 seviyesinin direnç olarak çalışabileceğini unutmamamız gerekiyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.


UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir