KriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Polkadot (DOT) Güncel Teknik Analizi, Kısa Vadede DOT’un Hedefi!

Google News Abone Ol

 polkadot 1

Polkadot (DOT) Nedir?

Polkadot, yalnızca tokenlerin değil, herhangi bir veri veya varlık türünün de ağlar arasında aktarımını kolaylaştıran ve böylece çok çeşitli blockchain yapılarını birlikte çalışabilir hale getiren açık kaynaklı çoklu zincirleme protokolüdür.

Birlikte çalışabilirlik özelliği, kullanıcıları tarafından kontrol edilen tamamen merkeziyetsiz, özel ağ kurmayı; yeni uygulamaların, kurumların ve hizmetlerin oluşturulmasını basit hale getirmeyi amaçlıyor.

Polkadot protokolü, açık ve özel zincirleri, izin gerektirmeyen ağları, oracle yapılarını ve gelecekte geliştirilecek teknolojileri birbirine bağlayarak, bağımsız blockchain yapılarının bilgi ve işlemleri, Polkadot zinciri üzerinden güvenilir şekilde paylaşmasına olanak tanır (detaylar aşağıda açıklanmıştır).

Polkadot’un yerel DOT tokeni, üç amaca hizmet eder: ağ yönetişimi, transfer işlemlerini gerçekleştirmek ve parachain (paralel zincirler) oluşturmak.

Polkadot’un dört temel bileşeni bulunmaktadır:

  • Relay Chain: Polkadot protokolünün “kalbi” olarak nitelendirilen, farklı zincirlerden oluşan ağ üzerinde fikir birliği, birlikte çalışabilirlik ve paylaşılan güvenlik oluşturmasına yardımcı olur;
  • Parachain: Kendi tokenlerine sahip olabilen ve belli başlı kullanım durumları için optimize edilebilen bağımsız bir zincir yapısıdır;
  • Parathread: Parachain yapısına benzeyen ancak “kullandıkça öde” modeline dayalı ekonomik ve esnek bağlantıya sahiptir;
  • Bridges: Parachain ve Parathread yapılarının, Ethereum gibi harici blockchain ağlarına bağlantı kurmasına ve bunlarla iletişime geçmesine izin verir.

Polkadot (DOT) Nereden Alınır?

Polkadot (DOT) alım satımı yapmak için şu borsaları kullanabilirsiniz: Binance, Huobi Global, OKEx.

POLKADOT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

DOT ANALIZ

Polkadot yani DOT EQ üstüne çıkmaya çalışıyor. Kısa vadeli grafikte bir önceki tepesinin üstüne hacimli bir çıkış gerçekleştirirse RH bölgesinin testi kaçınılmaz duruyor. Şu anlık grafiğinin güçlü durduğunu söylemem gerekiyor. 25.59$ üzerinde kaldığı sürece görünümü pozitif. Altına sarkarsa RL bölgesini kaybetmemesi gerekiyor. Yukarı hamlelerde dediğim gibi RH seviyesini test edebilir oranın kırılımı bizi 35$ seviyesine kadar taşıyabilir. Projesinin güzel olduğunu da düşünürsek piyasa izin verdikçe kendini diğer altcoinlerden ayırabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir