Metaverse Haberleri

Polisler Metaverse dünyasında halk ile buluştu

Google News Abone Ol

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Ajman emirliğinin baş kenti olan Ajman bölgesindeki gerçek polisler Metaverse dünyasına giriş yaptı. Bu sanal dünyada halkla buluşan yetkililer onları dinledi ve sohbet etti. Sanal gerçeklik gözlükleri ile insanlarla buluşan yetkililerin bu girişimden olumlu bir geri dönüş aldığı belirtildi.

BAE’den son günlerde Metaverse ve sanal dünyaya olan ilginin arttığı bilinmekte. Hali hazırda kripto paralarla ilgili de önemli bir dönüşüm sürecine giren ülkede şimdi de ilginç bir etkinlik yapıldı. Düzenlenen bir etkinlik kapsamında, Ajman bölgesinde görev yapan gerçek üniformalı polislerin Metaverse dünyasına dahil oldukları aktarıldı. Konu hakkında yetkililerin açıklaması ise şu şekilde:

Artık insanların avatarlarının buluştuğu gerçek bir konumun sanal bir temsili olan Metaverse’de Ajman Police ile etkileşime girebilir ve bir polis karakolunu fiziksel olarak ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz.

Topluluk üyeleri ve polis memurları, sanal gerçeklik (VR) kulaklıkları takmanın ve akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar aracılığıyla Metaverse dünyasına bağlanabilirler. Kısa bir süre önce yapılan bu uygulamada da yaşanan olayın dünyada yankıları devam ediyor. Gerçek polislerin ilk kez resmi olarak halk ile buluştuğu Metaverse dünyasında bu durumun daha sık yaşandığını ilerleyen süreçlerde görebiliriz.

Ajman Polis Merkezi, Metaverse projesinin BAE’deki ilk polis teşkilatı olduğunu ve ilerlemenin onu Ajman Emirliği’nde dijital alanda sıçrama yapan ilk yönetim organı haline getirdiğini söyledi.

Ajman’daki kapsamlı Al Nuaimiya Polis Karakolunun hizmet geliştirme ekibinin başkanı Yarbay Muhammed bin Abdullah Abu Shehab şunları söyledi: “Proje, Acman Polisinin ziyaretçileri arasındaki işbirliğini güçlendirme ve onları tasarıma dahil etme çabalarının bir parçası. Metaverse, karakolda fiziksel bir varlığa ihtiyaç duymadan onları polis memurları ile bir araya getiren VR aracılığıyla halk ile görüşmeyi kolaylaştırma çerçevesinde geliyor.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir