Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Stocktwits, FTX.US ile Ortaklık Kurdu!

Google News Abone Ol

GameStop ve AMC Tiyatrolarını içeren geçen yılki “perakende kısa süreli” çılgınlık sırasında popülerlik kazanan yatırımcı odaklı sosyal medya platformu Stocktwits, Perşembe günü kendi kripto ticaret hizmetlerini başlattı.

Stocktwits, kripto ticareti hizmetlerini yürütmek için FTX.US ile ortaklık kurdu ve önümüzdeki çeyrekte Amerika Birleşik Devletleri hisse senedi ticaretini başlatmaya hazırlanıyor. Firma, önümüzdeki aylarda kripto türevleri ticareti ve diğer varlık sınıfları sunarak ticaret hizmetleri portföyünü daha da genişletmeyi planlıyor.

Stocktwits 6 milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir ve aylık 5 milyon aktif kullanıcı görmektedir. Yeni kripto alım satım seçeneği, kullanıcıların doğrudan profillerinden alım satım yapmalarına ve portföylerini de sergilemelerine izin verecek.

“Topluluk ve veriler, platforma güçlü bir rampa olarak hizmet etti”

Sosyal ağ platformu, r/Wallstreetbets subreddit ile birlikte Şubat 2021’de meme stoklarını kısa sürede sıkıştırmak için kilit bir rol oynadı ve bu hisse senetlerine karşı milyonlarca kısa pozisyon satın alan hedge fonları için milyarlarca dolar zarara yol açtı. Kripto topluluğu, perakende destanı sırasında büyük destek sundu ve onunla ilişkili birkaç şirketten, merkezi zorbalığa karşı bir protesto olarak kriptoyu entegre etmelerini istedi.

Şimdiye kadar sosyal platform, diğer veri araçlarıyla birlikte yatırımcılar ve tüccarlar arasındaki tartışmalara odaklanmıştı. Platformun CEO’su Rishi Khanna, ağdaki kripto tartışmalarının artan önemini kabul etti ve “topluluk ve veriler, platforma güçlü bir rampa olarak hizmet etti” dedi.

Canlı kripto ticareti özelliğinin piyasaya sürülmesi, Stocktwits’in kripto ile ilgili hizmetleri entegre eden kısa sıkıştırma destanından büyüyen şirketler listesine katılmasına yardımcı olacak. AMC, çevrimiçi rezervasyon hizmetleri için kripto ödemelerini entegre ederken, GameStop NFT’lere giriyor ve ayrıca yeni kripto ortaklıkları kurmayı planlıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir