BlockhainKripto

PARAGUAY’DA KRİPTO PARA YASA TASARISI ONAYDAN GEÇTİ

Google News Abone Ol

Senato, dün kripto paraların alım satımını ve madenciliğini regüle eden bir yasa tasarısını onayladı. Senatör Fernando Silva Facetti tasarının onayını Twitter hesabından duyurarak onayladı.
Tasarıda kripto para madenciliği yapacak kişi veya kurumların endüstriyel elektrik tüketimi için izin talep etmeleri ve daha sonra bir lisans başvurusu yapmaları öngörülüyor. Ülkenin Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Menkul Kıymetler Komisyonu, Kara Para Aklamayı Önleme İdaresi ve Ulusal Elektrik Kurumu ise kripto para madenciliği faaliyetlerini denetleyecek.
Tasarıdaki diğer bir unsur ise kritpto para alım satım ve saklama hizmeti vermek isteyen gerçek veya tüzel kişilerin de kayıtlı olmaları isteniyor.
Senatodan onay alan tasarı, önümüzdeki yıl oylanmak üzere Temsilciler Meclisi’ne gönderildi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir