Kripto Haberleri

Paraguay, Yeni Kripto Kanununu resmen tasdik etti! Kanunun içeriğinde neler bulunuyor?

Google News Abone Ol

Paraguay yeni kripto kanununu tasdik etti. Milletvekilleri projenin yararına oy kullandı. Paraguay, endüstriyel madenciler için özel olarak hazırlanmış bir lisans duyurusunda bulundu.

Paraguay, yakın zamanda yapılan bir güncelleme sonrasında kripto para birimlerinin bütünüyle onayına giden adımı atan bir başka ülke oldu. Ülke, değişik dijital mevcudiyetlerde madenciler adına çokça aranan bölgelerden bir tanesi olarak görülüyor.

Milletvekilleri Kripto Projesi yararına ​​​​40​​​-12 oy kullandı

Güney Amerika kıtasındaki ülkeler, vatandaşlarının dijital mevcudiyetlerden en iyi biçimde faydalanmalarını sağlamak adına yorulmaksızın çalışıyor. Paraguay merkez bankası durumları kendi yolunda görmeyi geri çevirmesine karşın, Paraguay ülkenin kriptoyu özümsemesini görmek adına yeni bir planı tesahup etti. Yalnızca milletvekillerinin iştirak ettiği yakın tarihli bir toplantıda, kriptonun faydasına olan 12 oya nispeten 40 oyla kriptonun seçildiği bir oylama yapıldı.

Senato, son birkaç senede kripto özümsemesinin itici kuvvetlerinden bir tanesi olmasına karşın, şimdi mevcudiyetlere inandıklarını kanıtlamanın vakti geldi. Kanun aslen düzenleyicilerin ticari sektördeki şirketleri nasıl izleyebileceğinden bahsediyordu. Düzenleyicilerin kimi etkinlikleri, lisans verilmesini ve ötekilerinin beraberinde şirketlerin etkinliklerini denetlemeyi muhteva edecektir. Lakin yeni kanun, dijital bir mevcudiyeti ülkenin yasal ihalesi durumuna getirmeyi vurgulamıyor.

kripto para

Paraguay, endüstriyel madencilere has bir lisans duyurusu yaptı!

Güncellemenin en mühim sebeplerinden bir tanesi, ülkenin kompetitif enerji nicelikleriyle yabancı madencileri kendine çekmesini sağlar. An itibariyle Paraguay, yörede son beş sene içerisinde elektrik ücretlerinin asgari seviyede olduğu ülkelerden bir tanesidir. Dijital mevcudiyetlerle alâkadar olacak yeni firmaların da etkinliklerine başlamadan evvel çalışmalarının kayıt altında olup olmadığını garanti altına almaları yasa tarafından talep edilecek.

Ufak çaplı madencilerin yanında, endüstriyel madencilerin de etkinliklerine başlamadan evvel birkaç müsaade ve tasdik almaları lazım gelecek. Proje ayriyeten, bir borsa olmadan kripto hizmetleri vermek isteyen hususi şahıslardan da söz ediyordu. Paraguay’ın teknolojiyle alâkalı firmalarının büyük bölümü, 2020’den beri dijital mevcudiyetleri benimsemeye başladı. Sayının %30’undan çoğu, şirketlerin ve kişilerin kriptoya ilişkin bir kitle fonu yürütmesine müsaade ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir