Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Paraguay: Bitcoin ve Kripto Madenciliği Yasası Senato’dan Geçti, Alt Meclis’e Gidiyor.

Google News Abone Ol

Kripto savunucuları, Senato’da büyük bir çoğunlukla oylanan bir kripto madenciliği yasası parçasıyla Paraguay’da dikkate değer bir zafer elde etti.

Criptonoticias’a göre, 29 senatör, kripto madenciliğini yasallaştırmayı ancak düzenlemeyi öneren ve yalnızca sekiz aleyhte oyla, altı çekimser ve iki devamsızlıkla yasa tasarısı lehinde oy kullandı. Tasarı birkaç ay önce açıklandı ve aslen alt meclis milletvekili Carlitos Rejala ile birlikte iddialı bir Paraguaylı madenci grubunun buluşuydu.

Rejala’nın önlemi daha sonra senatoda tasarının şampiyonu olan adamın desteğini kazandı. İkincisi, üst meclisi, üst düzey, tamamen düzenlenmiş bir kripto madenciliği sektörü yaratmayı öneren tasarının değerine ikna etmiş görünüyor.

Bu, bol miktarda hidroelektrik güce sahip Paraguay için önemli bir hamle olacaktır. En büyük hidroelektrik santrallerinden ikisi, şu anda boşa giden büyük miktarda fazla elektrik enerjisi yaratıyor.

Tasarının savunucuları, madencilerin – özellikle uluslararası havuzların – enerji planlarının yakınındaki veri merkezlerinde mağaza kurmasına izin vermenin, Latin Amerika ülkesi için büyük bir yeni gelir kaynağı sağlayacağını söylüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir