Metaverse Haberleri

Otomobil devi MG Motor, Metaverse platformu MGverse’yi duyurdu

Google News Abone Ol

MG Motor, müşterilerine ve paydaşlarına çeşitli alanlarda sürükleyici bir deneyim sağlayacak bir Metaverse platformu olan MGverse platformunu duyurdu. Şirket, yaptığı bu hamleyle birlikte bulunduğu ülkede söz konusu sanal dünya vizyonunu açıklayan ilk otomobil üreticisi oldu.

MG Motor India’nın satış sorumlusu Gaurav Gupta, MGverse’nin birden fazla sanal alanı tek bir platformda birleştiren bir evren olarak işlev göreceğini söyledi. Markanın amacı, MG hayranlarını, müşterilerini, ortaklarını ve çalışanlarını çalışmak, oyun oynamak, katılmak, işbirliği yapmak, sosyalleşmek ve alışveriş yapmak için bir araya getirmektir diye de ekledi.

Gupta’nın MGverse projesi hakkındaki sözleri şu şekilde devam etti: “MGverse, kullanıcıların gerçek dünyada olduğu gibi görünür verilerle çalışabilecekleri ileri bir adımdır. MG’de, müşterilerimize her temas noktasında sürükleyici bir deneyim sunmaya çalışıyoruz. MGverse, bizim ve ortaklarımızın müşteri deneyimini sürekli iyileştirmek için sürekli olarak değerlendirdiğimiz, yenilik yaptığımız, doğaçlama yaptığımız ve yeni çözümler yarattığı Metaverse dünyamızı yaratma vizyonumuzdur.”

MGverse dünyasında beş farklı deneyim merkezi olacak

MGverse’de müşterilerin yaratıcılıklarını test edebilmeleri için marka tarafından beş farklı deneyim merkezi sunulacak. Keşfetme ve Oluşturma Merkezi, kullanıcının Metaverse’de en sevdiği MG arabasını kişiselleştirmesine, erişmesine ve oluşturmasına, seçtikleri şehir ve sokaklarda sanal bir tura çıkmasına ve rezervasyon yapmasına izin verirken; NFT galerisi, kullanıcıların MG koleksiyonlarını görüntülemelerine ve platformda işbirliği yapmalarına ve işbirliği yapmalarına, listeler oluşturmalarına ve NFT işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak.

MG Car Club ile üyeler, üyelere özel etkinlikler ve konserler aracılığıyla bağlantı kurmak, sosyalleşmek ve birlikte kutlamak için farklı bir yol elde edebilecekler. Ayrıca MGverse’de MG ürünlerini satın alma seçeneğinin de olacağı açıklandı. Projedeki Gaming Arena’da kullanıcılar, MG’nin yarış geçmişini deneyimleme fırsatına sahip olacaklar. Kişi en sevdiği yarış pistini seçebilir ve bir spor MG’sinde yarışabilir veya başka oyunlar oynayabilir. MG Bilgi Merkeziyse, çalışanlara ve meslektaşlarına sanal eğitimlere, konferanslara, toplantılara ve daha fazlasına katılma fırsatları sağlayacaktır.

Platforma mobil veya diğer web tarayıcılarından erişilebilir olacağı açıklandı. MG, evlerde ve merkezlerinde daha çekici ve gerçekçi bir deneyim sağlayan VR (Sanal Gerçeklik) başlıklarında benzer deneyimler sunmaya çalışıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir