Metaverse Haberleri

Otherside Metaverse ve Bored Ape Discord sunucuları yine hacklendi

Google News Abone Ol

Otherside  Metaverse ve Bored Ape Yacht Club Discord sunucusunun yine hacklendiği haberi gündeme oturmuş durumda. Yatırımcıların daha öncesinde de yaşadığı bu hack olayının tekrar etmesi onları kızdırmış durumda. Buna ek olarak, bazı yatırımcıların çeşitli varlıklarını dolandırıcılara kaptırdıkları belirtilmekte.

Otherside Metaverse ve BAYC ürünlerinden çeyrek milyon dolarlık hırsızlık yapıldı

Raporlar, Metaverse sektörünün önde gelen projeleri olan Otherside Metaverse ve Bored Ape Yacht Club ikilisi için bir hack olayına işaret etmekte. Hırsızların NFT’den çeyrek milyon dolardan fazla vurgun yapmasına izin veren bir kimlik avı dolandırıcılığı şu anda yatırımcıların başını ağrıtıyor.

Yapılan incelemelerde şirketin yöneticisinin ve Otherside Metaverse hesabının bu hafta ele geçirildiği ve bilgisayar korsanlarının bu hesaplara erişimi ellerine aldığı ortaya çıktı.

bored-ape-discord-hack

Discord sunucusunu hackleyen hırsızlar, Metaverse ve NFT hayranlarına “özel hediyeler” içeren kimlik avı bağlantıları gönderdiler. Bununla birlikte de 145 adet ETH, yaklaşık 257.515.65 dolarlık bir hırsızlık olayı yaşanmış durumda.

BAYC gurubu, geçtiğimiz aylarda da yine Discord sunucusunun hacklenme olayıyla karşı karşıya kalmıştı. Aylar sonra tekrar yaşanan olaya ilişkin de yatırımcıların tepkisi giderek artıyor.

Bir blok zinciri güvenlik şirketi olan PeckShield’den alınan veriler, yapılan kimlik avı saldırısı yoluyla bir Bored Ape Yacht Club ürünü, iki Mutant Ape NFT, 5 adet Otherside Metaverse NFT ve bir Bored Ape Kennel Club ürünü dahil olmak üzere toplam 32 NFT’nin çalındığını tespit etti.

İddiaya göre yaşanan bu dolandırıcılık vakasındaki bağlantı, bir yöneticinin hesabı üzerinden BorisVagner kullanıcı adıyla gönderildi ve Discord sunusunun üyelerini sözde ücretsiz token almak için yönlendirdi.

The Guardian, hackerların şimdi de grubun Instagram hesabını hedef aldığını ve değerli NFT’lerini kaybeden üyelere kimlik avı bağlantıları gönderdiğini söyledi.

Küresel bir siber güvenlik danışmanı olan Jacke Moore, Instagram saldırılarının yeni bir şey olmamasına rağmen, Bored Ape NFT topluluğunun kimlik avı dolandırıcılıklarının feci bir başarıya dönüşmesine izin verebileceğini söyledi. More, Nisan ayındaki saldırı hakkında Guardian’a “Bu devralma büyük bir etki yarattı ve büyük bir dijital varlık hırsızlığına neden oldu” dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir