Kripto

Ortadoğu’da, Bitcoin üretmek için fazlalık gazlar kullanılacak

Google News Abone Ol

Bitcoin madenciliği için fazlalık doğalgazların kullanımı konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan şirketi olan Crusoe Energy, Orta Doğu’da ülkeler emisyonlarını azaltırken Umman’ın Maskat kentinde doğal gaz yakmak için jeneratörler ve madencilik ekipmanları tedarik etmeye hazırlanıyor.

Crusoe CEO’su Chase Lochmiller, açıklamasında, şirketin Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde varlığının önemli olduğunu düşündüğünü, çünkü bölgenin küresel petrol fazlasının %38’inden sorumlu olduğunu söyledi.

Lochmiller, açıklamasında “Aradığımız şey, alevlenen sorunları aktif olarak çözmeye çalışan ulusların desteğine sahip olmak.” dedi.

Umman Yatırım Otoritesi, geçen Nisan ayında 505 milyon dolarlık Crusoe finansman turunun bir parçasıydı. Umman Yatırım Otoritesi teknoloji yatırımları üst düzey yöneticisi İsmail İbrahim Al-Harthi’nin Crusoe’daki hissenin şirketteki hisselerin büyüklüğünü temsil etmediğini açıkladığı ve Crusoe’nun da anlaşmanın şartları hakkında yorum yapmaktan kaçındığı bildirildi. Bu da akıllara taraflar arasında farklı bir anlaşma yürütüldüğüne dair şüpheler doğurmakta.

Proje ne zaman hayata geçirilecek?

Net bir tarih verilmese de, Orta Doğu’daki ilk dağıtım için pilot projenin 2023’ün başlarında veya sonlarında başlaması bekleniyor. Lochmiller ayrıca finansal piyasaların ve Bitcoin’in durumunun değişmesi durumundaki sorularaysa, “Üst sıra gelirimiz üzerinde kesinlikle bir etkisi var, ancak büyüme ve genişleme planlarını etkilemiyor.” dediği öğrenildi.

Al-Harthi, Bloomberg’e gönderdiği bir e-postada, “Umman, Paris İklim Anlaşması uyarınca sera gazı emisyonlarını azaltmayı taahhüt ediyor” diye belirtti.

Umman hükümeti 2030 yılına kadar olağan sera gazı durumunu sona erdirmek için Dünya Bankası ile bir anlaşma imzaladı ve geçen yıl Crusoe’ya yatırım yaptı. Al-Harthi bir telefon görüşmesinde Umman’ın geçen Nisan ayında şirketteki hissesini artırdığını söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir