Kripto Haberleri

Optimism (OP) projesinden milyonlarca token çalan hacker, fonları iade ediyor

Google News Abone Ol

Optimism (OP) projesini hackleyen bilgisayar korsanı, dün Vitalik Buterin’in cüzdanına 1 milyon OP token göndermiş ve 18 milyon OP tokeni daha iade etmek istediklerine dair bir mesaj bırakmıştı. Son açıklanan verilere göre de geriye kalan tüm fonların neredeyse tamamının iade edildiği ortaya çıktı. Şu anda geriye sadece 1 milyon OP token kalmış durumda. PeckShield tarafından ortaya çıkartılan veriler, projeyi hackleyen kişilerin milyonlarca dolarlık değere sahip fonları iade ettiklerini ortaya koydu.

optimism hack

Bilgisayar korsanları, gönderdikleri mesajda Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e inandıklarını ve sadece onun fikrini öğrenmek istediklerini belirttiler.

Optimism (OP) projesinin açığından yararlanan hacker, Perşembe günü Vitalik Buterin’in cüzdanına 1 milyon OP token gönderdi. Bugün de fonların neredeyse tamamı iade edilmiş durumda.

Optimism (OP) hackeri Whitehat çıktı!

Optimistic tarayıcısındaki Etherscan verileri, dün bilgisayar korsanının Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanının adresine 1 milyon OP tokeni taşıdığını ve “giriş veri kutusuna” bir mesaj bıraktığını göstermişti. Mesajda şu ifadeler yer alıyor:

“Merhaba Vitalik, sana güveniyorum, sadece bu konudaki fikrini öğrenmek istedim. Bu arada, iade adresini bulmama etmeme yardım et, gerisini sana vereceğim.” Ve merhaba Wintermute, üzgünüm, sadece 18 milyon tokenim var ve iade edebileceğim şey bu.

İyimser kalın!”

Saldırgan, yaptığı bu açıklamayla beyaz şapkalı bir hacker olabileceği yönündeki iddiaları güçlendirdi. Ayrıca geliştiricilerden, kalan Optimisim (OP) coin varlıklarını göndermek için bir iade adresi paylaşmalarını istedi. Buna ek olarak Wintermute tarafına sadece 18 milyon OP tokeni olduğunu ve bunu iade edebileceğini aktardı.

Wintermute, Perşembe günü halka açık olarak yayınladığı bir mesajda, bilgisayar korsanına beyaz şapkalı olmayı düşünmesi için bir haftalık süre teklif etti ve bilgisayar korsanını çalınan OP token varlıklarını iade etmeye çağırdı. Ayrıca, ekip bilgisayar korsanından etkilendiğini ve gelecekte danışmanlık fırsatları veya başka işbirliği biçimleri sunabileceğini aktardı.

İyimserlik (OP) günlük bazda %10’dan fazla arttı

Optimism (OP) fiyatı, hacker OP token varlıklarını iade etmeyi kabul ettikten sonra neredeyse %10’dan fazla arttı. Ralli, son 2 saatte büyük bir işlem hacmiyle desteklenmeye devam ediyor. Haber yayın saatleri sırasındaysa, OP fiyatı 0.922 dolar noktasından işlem görmekte. Hack olayının etkisiyle 0.73’e kadar düşen projenin yakaladığı bu yeni değerse neredeyse %25 daha yüksek bir seviye.

optimism 10 haziran

Optimism OP hack olayı projede fiyatın %20’den fazla düşmesine neden oldu ve 0,7142 dolar gibi düşük bir seviyeye kadar onu sürükledi. Ancak hacker, 1 milyon token varlığını Vitalik Buterin’e aktardıktan ve Wintermute fonları iade etme sözü verdikten sonra OP, en büyük yükselişlerinden birini yaşadı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir