Ethereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Opera, yeni Web3 odaklı ‘Kripto Tarayıcısının’ beta sürümünü duyurdu!

Google News Abone Ol

Popüler internet tarayıcısının arkasındaki Norveç merkezli şirket Opera, yeni Crypto Browser Project’in beta sürümünü yayınladı. Bu kripto tarayıcı, Windows, Mac ve Android kullanıcıları için Web3 hizmetlerine doğrudan erişim sunarak, merkeziyetsiz uygulamalara (DApp), oyunlara ve metaverse platformlarına göz atma kullanıcı deneyimini kolaylaştırmayı amaçlar.

Mevcut Opera tarayıcısı, oturum açma gerektirmeyen bir VPN’e ve onu güvenli hale getirmeye yardımcı olan yerel reklam ve izleyici engelleyiciye sahiptir. Yeni kripto tarayıcı, merkeziyetsiz borsalara, NFT ve oyun DApp’lerine doğrudan erişimin yanı sıra Telegram ve Twitter desteğini entegre ederken bu güvenlik özelliklerini koruyacak.

Opera’da Mobil Başkan Yardımcısı Jorgen Arnesen, projenin ana amacının kripto ve Web3’ün daha yaygın hale gelmesine yardımcı olmak olduğunu belirtti:

“Opera’nın Kripto Tarayıcı Projesi, kullanıcılar için daha basit, daha hızlı, daha özel bir Web3 deneyimi vaat ediyor. Ana akım kullanıcılar için genellikle şaşırtıcı olan Web3 kullanıcı deneyimini basitleştirir. Opera, merkeziyetsiz web’in tam potansiyeline ulaşması için Web3’ün kullanımının kolay olması gerektiğine inanıyor.”

Yerleşik velayetsiz bir cüzdan, beta sürümünde Ethereum’u destekleyecek ve son ortaklıklar sayesinde yakında Polygon, Solana, Nervos Network, Celo ve Durdurulamaz Etki Alanları, El Sıkışma ve Ethereum Ad Hizmeti gibi adlandırma sistemlerine yayılacak. Opera’nın Polygon ile entegrasyonunun 2022’nin ilk çeyreğinde hayata geçmesi bekleniyor.

ERC-1155, 2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak olan cüzdan, hem değiştirilebilir ERC-20 standartlarını hem de değiştirilemez ERC-721 standartlarını destekler. kriptodan kriptoya takas eder ve hatta yerleşik bir NFT galerisine erişir.

Şirkete göre Opera, herhangi bir gelişmeyi “birlikte” uygulamak için kripto topluluğundan beta sürümü hakkında geri bildirim almayı bekliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir