BlockhainKriptoNedir ?NFT Haberleri

OpenSea Nedir? Nasıl NFT Oluşturulur, Nasıl Satılır?

OpenSea bulunduğumuz zaman itibariyle en büyük NFT pazarıdır.

Google News Abone Ol

OpenSea Nedir Nasıl NFT Satın Alınır?

OpenSea NFT alıp satmak için kullanılan merkezi olmayan bir pazardır. OpenSea, kendisini dünyanın ilk ve en büyük NFT pazarı olarak adlandırıyor. Ancak daha basit bir ifadeyle, OpenSea’yi dijital nesneler ve koleksiyonlar için eBay olarak düşünebiliriz. 2017’de Alex Atallah ve Devin Finzer tarafından New York’ta kurulan OpenSea kurulduktan kısa bir süre sonra 2.7 milyon dolarlık bir fon bulup hızlıca gelişmeye başladı ve 2021 yılında NFT’lerin patlaması ile birlikte piyasadaki en büyük NFT pazarı olması dolayısı ile çok yüksek bir kullanıcı sayısına ulaştı.

OpenSea Nasıl Kullanılır?

OpenSea gibi bir NFT platformuna giriş yapabilmek için öncelikle Metamask gibi bir kripto para cüzdanına ihtiyacınız var. Bir cüzdana sahip olduktan sonra OpenSea’ya bağlanabilirsiniz. OpenSea’ya bağlandıktan sonra yapacağınız ilk iş muhtemelen daha önce yapılmış olan NFT’leri incelemek olacaktır.

asdasfasfasfs

Görselde görülen explore yazısına tıklayarak NFT’leri keşfetmeye başlayabilirsiniz. Görselde ayrıca en ünlü NFT görsellerini görmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde Justin Bieber Bored Ape Yatch Club adlı NFT koleksiyonundan 500 Ethereum ödeyerek bir NFT satın almıştı.

272940328 261107999431010 1885423460071918135 n

Justin Bieber’ın 500 Ethereum vererek aldığı NFT.

 

Explore kısmından herhangi bir koleksiyona girdikten sonra koleksiyon içerisinde satışta olan NFT’leri görüntüleyebilir ve NFT’lere teklif verebiliriz.

afdashljkfaslfkjs

  NFT’lerin altında teklifleri görebiliyoruz.

OpenSea, NFT alanındaki en düşük platform ücretlerinden birine sahip. Platform, satıştan elde edilen kazancın %2.5’unu komisyon olarak alıyor.

 

OpenSea üzerinde oldukça fazla içerik bulunmakta ve şu sıralarda NFT’ler insanlar tarafından satın alınıp profil fotoğrafı olarak kullanılmakta. Platform üzerinde neredeyse aradığınız her konsepte uygun bir NFT bulmanız mümkün.

klanflkasnfkdl

Günümüzde NFT birçok sanatçı tarafından profil fotoğrafı olarak kullanılıyor yukarıdaki fotoğraf ise ünlü rapçi Eminem’in twitter hesabından.

Platformu yalnızca NFT satın almak için değil NFT üretip satmak içinde kullanmanız da mümkün. Ayrıca platform eBay gibi yüksek komisyonlarla değil çok daha makul komisyonlar ile çalışıyor. NFT’leri satın almak ve takas etmek için kullanılan en yaygın temel para birimi ETH’dir. Aynı zamanda OpenSea’deki baskın para birimidir.

OpenSea platformunda bir şey satın almadan önce Ethereum’larınızı Wrapped Ethereum’a dönüştürmeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmek için OpenSea’yi kullanabilirsiniz.

 

ETH’lerinizi wETH’ye çevirdikten sonra, NFT’ler için teklif verebilirsiniz.

NFT oluşturmak için de platforma Metamask cüzdanınızın bağlı olması gerekiyor. Bağlama işlemini yaptıktan sonra önceden yaptığınız tasarımı OpenSea platformuna ekleyebilirsiniz.

safasfas

Sağ üstte bulunan Create butonuna bastıktan sonra resimde gördüğünüz platformun desteklediği formatta dosyalarınızı yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra aşağıda bulunan gerekli bilgileri doldurarak NFT’lerinizi oluşturmuş bulunacaksınız. NFT’lerinizi oluşturduktan sonra bir fiyat belirlemeniz ve sell butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu aşamaları geçtikten sonra NFT’nizi satışa koymak için OpenSea platformuna belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir