NFT Haberleri

OpenSea, yeni Seaport protokolü sayesinde işlem ücretlerini azaltacak

Google News Abone Ol

NFT pazaryerinin lider markası konumunda olan Opensea tarafından Salı günü, Web3’ün açık kaynak protokolü Seaport’a geçiş yapılacağının duyurusu yapıldı. Openea, Wyvern’den Seaport sistemine geçmenin ağ ücretlerini %35 oranında azaltacağını ve kullanıcıların artık bir başlangıç ​​ücreti ödemek zorunda kalmayacağını açıkladı.

Openea, Wyvern’den Seaport’a geçiyor

Openea, kullanıcılar için NFT pazaryeri deneyimini geliştirmek için Seaport protokolüne geçiş yapma kararı aldı. Openea geliştirme ekibi, bu geçişin işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltabileceğini açıkladı. Yapılan açıklamada, “Seaport’a geçiş yapmak, ücretleri %35 oranında azaltacak ve sıfır hesap başlatma maliyeti gibi birçok ek özellik ekleyecektir.” ifadelerine yer verildi. Opensea geliştirme ekibi ayrıca, belirli eylemleri onaylamak için kullanılan hisse senedi imzalama işleminin da iyileştirdiklerini açıkladı.

Opensea, Seaport’u anlatan bir blog yazısında, kendilerinin Seaport’tan ilk yararlanan pazaryeri olmalarına rağmen, şirketin diğer geliştirme topluluklarını da onu kullanmaya davet ettiğini açıkladı. Şirketin blog yazısında, “Gerçekten inşa ettiğimiz şey, geliştirici topluluğunu bu ilkel sistem üzerinde birlikte çalışması için güçlendirecek bir temel. Opensea, Seaport protokolünü kontrol etmiyor veya işletmiyor ve bu paylaşılan protokolün üzerine inşa edilen pek çok kişiden sadece biri olacağız.” ifadelerine yer verildi. Şirket, bu sistemi özet olarak şu şekilde açıklıyor:

Seaport sözleşmeleri verimliliği vurgular ve önemli miktarda düşük seviyeli işlem kodu içerir. Okunabilirliği artırmak için herhangi bir işlem kodu olmadan optimize edilmiş sözleşmenin işlevselliğini artıran bir referans uygulaması ekledik.

Openea, bu zamana kadar yaptığı 31 milyar dolarlık toplam işlem hacmi ile NFT pazaryerleri arasında lider durumda. Kendini sürekli geliştiren platformun bu sayede 2022 yılı sonlarında önemli bir büyüme yaşaması da bekleniyor.

Dappradar.com istatistiklerine göre Openea, 31.09 milyar dolar ile toplam satış bazında lider NFT pazaryeri konumunda. Ölçümler ayrıca Opensea’nin toplam 1.801.409 yatırımcı kaydettiğini ve NFT satışlarındaki ortalama piyasa fiyatının 641 dolar olduğunu ortaya koymakta. Ancak, NFT satışları son zamanlarda keskin bir şekilde düştü ve ekosistemdeki toplam NFT satışları geçen haftadan bu yana %30,40 oranında geriledi.

Opensea’nin satışları, mevcut kripto para ayı piyasası NFT ekosisteminde devam eden olumsuz hava nedeniyle son 24 saatte %11,36 oranında azaldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir