Nedir ?

Ontology Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Google News Abone Ol

Ontoloji Nedir?

Ontology 2017 yılında NEO’nun da kurucusu olan Çinli şirket OnChain tarafından kuruldu. Neo Blockchain’i üzerinde NEP-5 tokeni olarak hayata geçti.Neo ile aynı şirketten çıkma olduğu için Ontology ekibi, ONT’nin halka açık satışı yerine, ONT’yi NEO sahiplerine ve e-posta listelerine kaydolan kişilere airdropla dağıttı. Bu da coinin  kısa sürede bir topluluğunun oluşmasını sağladı. Ontology 2018 yılından beri blockchainden bağımsız çalışıyor. Ontology’nin kuruluş amacı ise güvenlik risklerini en aza indirmektir.

Ontology Gerçek Hayat Kullanımı

Diğer coinlerden farklı olarak Ontology bize gerçek hayat senaryoları sunuyor. ONT ID, dijital kimliğinizi telefonunuzda veya yalnızca size erişim sağlayan özel bir anahtarla güvenilir bulut depolama alanında saklayarak güvenli bir şekilde yönetmenize olanak tanır.

İlgili Makaleler

Kimliğinizi üçüncü taraflarla paylaşırken tüm kimlik bilgilerinizi vermeniz gerekmez. Tek yapmanız gereken, noter tasdikli bir belge için noter imzasına benzeyen kimliğinizi kanıtlamak. Bu durumda, belgeleri değil, sadece gerekli imzayı sağlarsınız.

Kanıt veya doğrulama, ONT jetonları karşılığında ONT ID kullanıcıları için kimlik doğrulama hizmetleri sağlayan Ontology Trust Anchors tarafından sağlanır.

Bu kanıtlama sistemi, imza gibi sahte olabilecek bir şeyin aksine, son derece gelişmiş şifreleme protokolleri sayesinde güvenlidir ve kurcalanmaz. Günümüzde her şeyin dijitale geçtiği bir ortamda pasaport gibi belgeleri kullanmadan ONT ID’yi kullanabilmek yeni nesil için eşi bulunmaz bir nimet diyebiliriz. Ayrıca Ontology depolamak için Ontology’e ait resmi cüzdanlarını kullanabilirsiniz.640xauto

Toplamda 1 milyar Ontology bulunmakta. Ont Bitcoin gibi bölünemez. 1 in katları şeklinde alınabilir. Ontology platformunun işleyişine katkıda bulunanlar ONG şeklinde işlem ücretinde kullanılan ONT blok zinciri altında çıkan bir coini kazanıyorlar. Bu şekilde kullanıcılar sistem içerinde kalmaya teşvik ediliyor.

Ontology günümüzde sadece finans için değil farklı birçok amaç için kullanılıyor farklı iş endüstrilerinde veri işlemleri için kullanımı oldukça fazla. Örnek olarak sigorta, medya, yazılım geliştirme ve tıp endüstrileri verilebilir.

Ontology Güncel Analizi

455eddda bb2c 44cb 9a05 74b66867d3da

Ontology 20 Temmuz 2021 yılında başlayan trendini kırdıktan sonra gelen sert bir düşüş sonrası yatay hareketine devam ediyor. Gri kutu sağlam bir destek onun üstünde kaldığı sürece görünümü pozitif. Daha hızlı sağlam yükselişler için 0.71 $ civarını hacimli bir şekilde kırması gerekiyor diye düşünüyorum. Dirençleri ve destekleri grafik üzerinde belirttim.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir