Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Öldüğünüzde Bitcoin’inize Ne Olur?

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) traderları vefat ettiğinde, cüzdanlarına başka birine erişim izni vermemişlerse BTC’leri sonsuza kadar blok zincirinde kaybolabilir. Ancak, bir değişim projesi kripto tüccarlarına başka bir seçenek sunmak istiyor.

Kripto Yatırımcıları ölünce BTC’lerine Ne Olacağı Konusunda Endişeliler!

2020’de yapılan bir araştırma, birçok kripto yatırımcısının, dijital varlıklarına vefat ettiklerinde ne olacağı konusunda endişelendiğini gösterdi. Ankete katılanların %89’u, varlıklarının ölümlerinden sonra ailelerine veya arkadaşlarına verilip verilmeyeceği konusunda endişelerini dile getirdi.

Digital Financial Exchange (DIFX) CEO’su Jeetu Kataria, ölüm durumunda kriptoyu sevdiklerinize aktarmanın bir yolunun önemini vurguladı. Kataria’ya göre, DIFX, cüzdan sahibinin ölmesi durumunda kullanıcıların “güvenilir bireyleri, aileleri ve arkadaşları kripto cüzdanlarından yararlanacakları” seçmelerine olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir adaylık programı oluşturdu.

“Kripto kalıcı ve dijital geleceği güvence altına almak için bu özelliğe sahip olmak gerekiyor. Benim gibi hevesli bir kripto traderısanız, kriptonuzu kimin devralacağı düşüncesinin aklınıza geldiğine eminim.”

Daha Verimli, Daha Güvenli!

CEO ayrıca, blockchain tabanlı bir sistemin, yararlanıcıların meşruiyetinin doğrulanmasını ve sorgulanmamasını sağladığını söyledi. Özel anahtarlar ve erişim kimlik bilgileri vermekle karşılaştırıldığında, Kataria bunun daha verimli ve güvenli olduğuna inanıyor.

Bu özellik birçok kişi tarafından tercih edilebilirken, ademi merkeziyetçiliği tercih eden tüccarlar o kadar heyecanlı olmayabilir. Ancak Kataria, merkezileşmenin “kitlesel benimsemenin anahtarı” olduğuna inanıyor. Ayrıca şunları söyledi:

“Merkezileşme, kripto endüstrisindeki birçok proje için bir yüz ve hesap verebilirlik de sağlıyor. Bu, hizmetlerinde tutarlılığa sahip olan ve geleneksel finansal piyasaların daha fazlasını çeken kuruluşa katkıda bulunur.”

İlgili: Fed Faiz Kararı Öncesi Piyasalardaki Son Durum! Yön Nereye?

DIFX, devam eden Crypto Expo Dubai’de yeni bir kurumsal kimlikle birlikte özelliği açıkladı. Program, borsanın daha tüketici odaklı olma hedefine ulaşmasının bir yolu olarak hizmet ediyor. Kataria, bunun DIFX ekibinin müşterilerini “acı noktaları” ve endişelerinden kurtarmasının bir yolu olduğunu söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir