KriptoKripto Haberleri

NYDIG teklifi, katılımcı şirketlerin çalışanlarına Bitcoin ile ödeme yapmasına olanak tanıyor!

Google News Abone Ol

NYDIG, katılımcı şirketlerin çalışanlarının maaş çeklerinin bir kısmını Bitcoin’e dönüştürmelerine olanak tanıyan bir program başlattı.

Salı günü yapılan bir duyuruda NYDIG, Everbowl, MVB Bank, StretchZone, kripto analitik firması The TIE, kripto madenciliği firması Iris Energy ve Fertitta dahil olmak üzere spor, eğlence ve dijital para birimleriyle ilgili birkaç firmanın kripto ödemelerini ilk sunanlar arasında olacağını söyledi.

NYDIG inovasyon şefi Patrick Sells, BTC ödeme planının şirketlerin “finansal geleceklerini korumak” ile ilgilenen potansiyel çalışanlara bir fayda paketi sunmasını amaçladığını söyledi. Firma tarafından yakın zamanda yürütülen bir ankete göre, 30 yaşın altındaki işçilerin %36’sı maaşlarının bir kısmını BTC olarak almakla ilgileneceklerini söylerken, kabaca %33’ü yalnızca fiat yerine kriptoda ödeme planları sunan bir işvereni tercih ediyor.

Fertitta Entertainment’ın sahibi ve CEO’su Tilman Fertitta, “En son avantajlar sunmak, işgücüne giren yeni neslin ilgisini çekmemize yardımcı oluyor ve sektördeki en iyi yeteneklerden bazılarını çekmemize ve elde tutmamıza izin veriyor” dedi.

Coinbase, Eylül ayında, çalışanların maaş ödemelerini doğrudan kripto borsasına yatırmaları için benzer bir teklif başlattı ve yalnızca kullanıcıların borsa uygulamasında desteklenen bir bordro şirketi aracılığıyla veya şirketlerinin insan kaynakları departmanı aracılığıyla doğrudan para yatırmalarını gerektiriyordu. Bir dizi profesyonel sporcu da 2021’de kazançlarının bir kısmını kriptoya dönüştürmek için Strike veya Cash App kullanacaklarını duyurdu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir