Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

NYDIG, Kurumsal Bitcoin Hizmetlerini Genişletmek için 1 Milyar Dolar Topladı.

Google News Abone Ol

Bitcoin firması NYDIG, WestCap liderliğindeki bir finansman turunda 1 milyar dolar topladı.

New York merkezli Bitcoin firması, bugün WestCap liderliğindeki 1 milyar dolarlık bir finansman turunu kapattığını açıkladı. NYDIG, yönetimi altında 10 milyar doların üzerinde varlığa sahip bir fon olan Stone Ridge’in kripto yan kuruluşudur.

Artışa ayrıca Bessemer Venture Partners, FinTech Collective, Affirm, FIS, Fiserv, MassMutual, Morgan Stanley ve New York Life gibi finans dünyasının diğer birçok önemli ismi de katıldı.

Artışı tartışan NYDIG CEO’su ve kurucu ortağı Robert Gutmann şunları söyledi:

“Ortaklıklar ve stratejik yatırımcılar listemiz, NYDIG’nin herhangi bir sektördeki işletmeler için lider Bitcoin çözümleri sağlayıcısı olmasının temellerini atıyor ve bu yeni öz sermaye, bu heyecan verici ağı herkes için erişilebilir ve kullanışlı hale getirme yönündeki ilerlemeyi daha da hızlandıracak.”

NYDIG daha önce Mart ayındaki bir finansman turunda 200 milyon dolar toplamıştı. 1 milyar dolarlık toplam, firmanın değerini 7 milyar dolara koyuyor.

Bir basın açıklamasında NYDIG, yeni toplanan sermayenin Bitcoin etrafında yeni kurumsal yazılım hizmetleri geliştirmek için kullanılacağını bildirdi. Not, Bitcoin’in Lightning Network’ünde akıllı sözleşmeler, varlık belirteçleri ve ödemeleri içerecek ürünleri nasıl tasarlamayı planladığını ayrıntılarıyla anlatıyor. Fonlar ayrıca yeni işe alımlar için kullanılacak.

NYDIG, Bitcoin hizmetleri pazarında önemli bir oyuncudur ve kurumların tamamen düzenlenmiş bir şekilde en iyi kripto para birimine maruz kalmalarını sağlar. Firma, şirketler, bankalar ve yüksek net değerli yatırımcılar için tescilli bir tam yığın çözüm sunuyor. Özellikle, bir perakende işi yürütmüyor.

Mevcut teklifleri arasında varlık yönetimi, ticaret, saklama, veri analitiği, AML/KYC ve muhasebe alanlarında Bitcoin odaklı yazılım hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca Upgrade adlı bir fintech firmasıyla ortaklaşa bir Bitcoin Ödül Kartı sunuyor.

NYDIG, geçen yıl kriptonun benimsenmesini artırmaya odaklanan çeşitli arayışlarda aktif oldu. Aralık 2020’de firma, 150 yaşındaki finans devi Mass Mutual’ın Bitcoin’e 100 milyon dolar ayırmasına yardımcı oldu. Bunu takiben, 650 ABD bankacılık müşterisinin kripto para satın alması için bir mobil uygulama üzerinde dijital ödeme firması NCR ile işbirliği yaptı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir