Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

NYC Belediye Başkanı Adams, Cuma günü kripto para biriminde ilk maaş çekini alacak!

Belediye Başkanı Eric Adams daha önce ilk üç maaş çekini veya yıllık 97.000 doları kripto para biriminde kabul edeceğini söyledi.

Google News Abone Ol

Perşembe günü, New York Belediye Başkanı Eric Adams, Cuma günü gelen fonlarla birlikte Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) cinsinden ilk maaşını alacağını duyurdu. Maaş doğrudan kripto olarak ödenmeyecek; bunun yerine, ilk olarak ABD doları olarak fiat olarak çıkarılacak ve ardından crypCoinbase’de dijital para birimlerine dönüştürülecektir.

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı ve çeşitli eyalet düzeyindeki düzenlemeler nedeniyle, ABD’de yerleşik çalışanlar ücretlerini genellikle doğrudan kripto para biriminde alamazlar. Bunun nedeni kısmen, İç Gelir Servisi’nin dolar ücret ödemelerini gelir olarak sınıflandırması, hisse bazlı tazminat veya kripto para birimleri gibi öğelerin ise mülk olarak sınıflandırılmasıdır.

Belediye Başkanı Adams, ücret seçimiyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“New York dünyanın merkezi ve biz onun kripto para birimi ve diğer finansal yeniliklerin merkezi olmasını istiyoruz. Böyle bir inovasyonun ön saflarında yer almak, istihdam yaratmamıza, ekonomimizi geliştirmemize ve dünyanın her yerinden yetenekler için bir mıknatıs olmaya devam etmemize yardımcı olacak.”

NYC’nin baş teknoloji sorumlusu Matt Fraser şunları ekledi:

“Belediye başkanı tarafından atılan bu adım, insanları finanslarını yönetmek için daha çeşitli seçeneklerle teknoloji aracılığıyla nasıl güçlendirebileceğimizin önde gelen bir örneğini sunuyor.”

fraser

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir