Kripto Haberleri

Nvidia’nın Kripto Madenciliği Çip Satışları Keskin Düşüşüne Devam Ediyor!

Chipmaker Nvidia'nın (NVDA) Kripto Para Birimi Madenciliği İşlemcileri (CMP) geliri, başvurularına göre, 30 Ocak'ta sona eren mali dördüncü çeyrekte, önceki çeyrekteki 105 milyon dolardan %77 düşüşle 24 milyon dolara düştü.

Google News Abone Ol

Nvidia ve Madencilik

Nvidia, oyuncular için amiral gemisi GPU’larının satışlarını korumanın bir yolu olarak geçen yılın Şubat ayında kriptoya özgü CMP’lerin tanıtıldığını duyurdu. Geçen yılın ikinci çeyreğinde Nvidia, CMP biriminin 266 milyon dolar gelir elde ettiğini söyledi.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, normal GPU’larının kripto para birimi madenciliği yapabilmesine rağmen, madenciliğin genel GPU talebini ne kadar etkilediği konusunda sınırlı bir görünürlüğe sahip olduğunu belirtti.

mini

Nvidia’nın Ekran Kartı Sınırlamaları

Geçen yıl Nvidia, oyunculara daha fazla ürün sunmak için amiral gemisi GeForce GPU’ları için hash oranı sınırlayıcıyı tanıttı.

Bir Wall Street yatırım bankası Needham tarafından düzenlenen yakın tarihli bir konferansta Nvidia, Ampere tabanlı ürünlerinin neredeyse tamamının kripto madencilerinin madencilik için kullanmasını engellemek için bir hash oranı sınırlayıcı içereceğini söyledi.

Bu arada, Nvidia’nın rakibi Intel (INTC) bu ayın başlarında kendi kripto madenciliğine özgü yongalarını piyasaya sürdü ve madencilik firmaları Argo Blockchain (ARBK) ve Griid Infrastructure ile Jack Dorsey liderliğindeki Block’un (SQ) yonga üreticisinin ilk yongasını alacağını belirtti.

nvidi

Borsada Nvidia

FactSet verilerine göre, Nvidia’nın dördüncü çeyrek düzeltilmiş hisse başına kazancı, analistin fikir birliği analistinin 1.23 dolar tahminini geçerek 1.32 dolar oldu. Çeyreklik 7,64 milyar dolarlık geliri de 7,42 milyar dolarlık tahminleri geride bıraktı.

Nvidia’nın hisseleri Çarşamba günü piyasa sonrası işlemlerde yaklaşık %1 düştü

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir