Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Nium, Crypto Accept özelliğini başlatmak için BitPay ile ortaklık kurdu!

Google News Abone Ol

Singapur merkezli ödeme firması olan Nium, işletmelerin kripto para birimi ödemelerini kabul etmeye başlamasını sağlayacak yeni bir API tabanlı çözümün piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Duyuruya göre, yeni piyasaya sürülen ürün Crypto Accept olarak adlandırılıyor. Bu ürün, çevrimiçi satıcıların 2023’te diğer dijital varlıklara genişlemeden önce Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kabul etmesine olanak tanımasına sağlıyor. Ödemeler, alışveriş yapanların hesaplarına bir sonraki iş günü ABD doları veya diğer fiat para birimleri olarak gönderilir. Böylece, satıcıların pazarlarını genişletmelerine olanak tanırıken fiyat oynaklığından kaçınırken çevrimiçi ödeme deneyimlerini iyileştirir.

Nium, Crypto Accept özelliğini başlatmak için kripto ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu. Tüketiciler tercih ettikleri kripto para cüzdanını seçecek. Sonrasında işlemi tamamlamak için bir QR kodu tarayacak. Hizmet, dijital para biriminin mevcut olduğunu doğrulayacak, işlemi satıcının seçtiği para biriminde gerçekleştirecektir.

Nium Crypto’nun kıdemli başkan yardımcısı ve başkanı Joaquin Ayuso de Paul’e göre:

“Tüketiciler 3 trilyon dolardan fazla kripto para birimine sahipler. Bu parayı çevrimiçi olarak harcayacabilecekleri yerleri arıyorlar.”

Nium, 2014 yılında Instarem olarak Singapur’da kuruldu. Ödeme şirketi, 130 milyon tüketiciden oluşan küresel bir ağ olduğunu belirtiyor. Şirket; birden fazla ülkede ara Hizmetleri İşletmesi (MSB) olarak lisanslanmıştır. Bu ülkeler: Singapur, Avustralya, Hong Kong, Malezya, Hindistan, Kanada, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Ayrıca: Vitalik Buterin, Ukrayna’ya 5 Milyon Ethereum Bağışta Bulundu!

Nium’un son hamlesi ise kripto para ödemelerini kabul etmek için diğer popüler ödeme sağlayıcıları takip ediyor. Filipinler merkezli büyük bir fintech firması olan PayMaya, kısa süre önce uygulamasında kullanıcıların hesaplarını kullanarak dijital varlık alım satımına, satın almasına ve harcamasına olanak tanıyan yeni bir kripto para birimi özelliği başlattı.

PayPal’a ait olan Venmo, kullanıcıların Paxos Trust Company ile ortaklık yoluyla doğrudan uygulama üzerinden kripto para satın almalarına, saklamalarına ve ticaret yapmalarına olanak tanıyan benzer bir özelliğe sahip olmasıyla bilinir. PayPal ayrıca geçen yıl Mart ayında dünya çapındaki milyonlarca trader için Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir