Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri

Nintendo, NFT’leri ‘eğlenceyi’ azaltmayacak şekilde kullanmanın yollarını düşünüyor!

Google News Abone Ol

Nintendo, en son finansal sonuç raporunu yayınladıktan sonra, video oyunlarına blok zinciri ve NFT teknolojisini tanıtma konusunda Metaverse’in “potansiyeline ilgi” duyduklarını bildirdikleri canlı bir Soru-Cevap düzenledi.

MST Financial’ın kıdemli analisti David Gibson, bir tweet’te Japon oyun devinin Metaverse ve NFT’ler hakkında ne düşündüğünü sordu ve şu anda hiçbir şey üzerinde çalışmadıklarını ancak oyunculara neler sunabileceklerini tanımladıklarını doğruladılar.

Nintendo’nun asıl endişesinin oyunculara ve hayranlara “ne sevinci sağlayabiliriz” olduğu dikkat çekicidir. NFT’lerin herhangi bir potansiyel girişi veya metaverse içindeki entegrasyonlar konusunda açıkça temkinli davranıyorlar. Pokemon ve Zelda franchise’larının yapımcılarının bu sözleri, diğer büyük video oyunu şirketleri ve konsollarının blok zinciri oyunlarını denediği bir zamanda geliyor.

Şimdiye kadar Ubisoft, Ubisoft Quartz adında bir NFT platformu geliştirdi ve Castlevania’nın yapımcısı Konami, kendi NFT koleksiyonunu yayınladı. Bu arada Microsoft, Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın aldı ve Xbox’ın metaverse platformlarının geliştirilmesi üzerinde çalışacağını doğruladı.

Bununla birlikte, Ubisoft’un Quartz ve Digits’i tanıtması, topluluğundan önemli bir tepkiyle karşılandı ve son zamanlarda, Ubisoft yöneticisi Nicolas Pouard, oyuncuların NFT’lerin faydalarını henüz tam olarak anlayamayabileceklerini öne sürdü.

Mali brifing sırasında Nintendo, bilgisayar çiplerinin eksikliği üretime zarar verdiği için Aralık ayına kadar dokuz ay boyunca %2,5 kar kaybı açıkladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir