Metaverse HaberleriKripto Haberleri

Nintendo eski başkanından önemli Metaverse açıklamaları

Google News Abone Ol

ABD’de bir dönem Nintendo şirketinin başkanlığını yürüten Reggie Fils-Aimé, oyun endüstrisinin Metaverse unsurlarını oyunlarına entegre etmeye devam edeceğine inanıyor. Fils-Aimé, Nintendo gibi ünlü oyun şirketlerinin, etkileşimli ve sürdürülebilir dünyalar inşa etme deneyimine sahip oldukları için, Metaverse yarışına liderlik etmek için diğer şirketlere göre daha iyi bir konumda olduğuna inanıyor.

Eski Nintendo başkanı, oyun şirketlerinin Metavers’e liderlik edeceğini düşünüyor

Metaverse sektöründe büyük bir yarış mevcut ve bazı isimler oyun şirketlerinin kısa vadede bu sektöre liderlik etmek için daha avantajlı olduklarını düşünmekte. 2006’dan 2019’a kadar Nintendo of America’nın eski direktörü ve başkanı olan Reggie Fils-Aimé, Nintendo ve Sony gibi oyun şirketlerinin bu Metaverse yarışına liderlik etmek için daha uygun ve daha donanımlı olduğuna inanıyor. Kendisine göre, bu şirketlerin sürükleyici oyun deneyimleri tasarlama ve yaratma konusunda deneyime sahip oldukları için sanal dünyada da farklılık yaratabilirler.

Metaverse ve oyun şirketleri ile ilgili olarak, Fils-Aimé tarafından Yahoo Finance’e aktarılanlar şu şekilde oldu:

Sektörün oyun şirketleri tarafından yönetileceğine inanıyorum ve eğlenceli bir şekilde sunulursa, ki bu zorlayıcıdır, insanların yaşamak isteyeceği bir deneyim olacağına inanıyorum.

Ek olarak, Fils-Aimé Metaverse öğelerinin sürekli dijital dünyalar gibi olduğunu ve dijital avatarların bugün birçok oyun deneyiminde zaten mevcut olan öğeler olduğunu, bu nedenle geleneksel oyunlardan Metaverse öğelerine geçişin oyuncular için büyük bir değişiklik olmayacağını savunmakta.

Metaverse ve oyun dünyası

Metaverse’ün beş milyardan fazla kullanıcıyı çekebilecek ve 13 milyar dolarlık bir sektör olması bekleniyor, bu nedenle oyun ve diğer alanda hizmet veren birçok şirket mümkün olan en kısa sürede bu sektöre girmekle ilgileniyor. Playstation markasının sahibi Sony gibi şirketlerse, şirketin iş planına önemli bir kavram olarak Metaverse alanını zaten dahil ettiler.

Sony, geçtiğimiz günlerde “Metaverse alanında yeni bir eğlence deneyimi yaratmak için çeşitli şirketler ve oyun teknolojisi uzmanlığı tarafından sağlanan benzersiz güçlerden yararlanmaya çalıştığını” söyledi. Microsoft ise Activision’ı satın alarak Metaverse alanına girmek istediğini çoktan duyurdu, bu nedenle sektörün gelecek dönemde farklı şirketlere dolu olması bekleniyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir