NFT Haberleri

Nike, NFT spor ayakkabı ürününü 134.000 dolara sattı

Google News Abone Ol

Koleksiyon olma amacıyla piyasaya sürülen spor ayakkabı pazarı son yıllarda büyümeye devam ediyor. Bu durum, Nike gibi spor giyim üreticilerini kendisine çekmiş durumda. Şirketin artık koleksiyon ürünlerini NFT haline getirerek satması da bir moda haline geldi. Son olarak da tek bir Nike NFT spor ayakkabısının 134.000 dolara satılması gündeme geldi. Bu satışın sektör için de oldukça büyük bir miktar olduğu kaydedildi.

Nike, NFT sektöründen milyonlar kazanabilir!

Spor giyim devi Nike tarafından atılan bu adımın markaya milyonlar kazandırması bekleniyor. Özellikle de artık sadece marka değil kullanıcı tarafından da sektöre olan ilginin artmasıyla da bu doğrulanabilir.

nike-cryptokicks

Nisan ayında Nike, sanatçı Takashi Murakami tarafından tasarlanan ve 20.000 NFT‘den oluşan Cryptokicks adlı ilk sanal spor ayakkabı koleksiyonunu piyasaya sürdü. Bu koleksiyonda en dikkat çeken ürünse AliSajwani adlı bir kişi tarafından 134.000 dolara satın alınan NFT spor ayakkabısı oldu.

Sokak giyimi ve spor ayakkabılarını kapsayan bir yaşam tarzı sitesi olan Highsnobiety için NFT stüdyosunu yöneten Jurgen Alker, “NFT ve spor ayakkabıların etrafındaki mekanikler aşağı yukarı aynı” dedi. “Her ikisi de kıtlık ve düşüşler etrafında yaratılmıştır. Topluluk, statü ve bir şeye ait olmakla ilgilidir.” diye ekledi.

Diğer spor devleri de NFT sektörüne hızlı bir şekilde giriş yapmış durumda. Aralık ayında Adidas, alışveriş yapanların kapüşonlular ve eşofmanlar dahil (ancak spor ayakkabısız) sınırlı sayıda sokak giyimine erişmesini sağlayan Into the Metaverse adlı bir NFT koleksiyonu yayınladı. Bored Ape Yacht Club, Punks Comic ve GMoney ile işbirliği içinde yapılan NFT koleksiyonu, markanın ilk adımı oldu ve buna rağmen dijital bir düşüş ilk gün 22 milyon dolardan fazla para toplamayı başardı.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir