NFT Haberleri

NFT’lerde uzmanlaşmak için dikkat edilmesi gereken 3 nokta

Google News Abone Ol

NFT sektörü hızla büyüyen bir pazar ve her gün her türlü sanat eserini satmak için çılgına dönmüş yüz binlerce kişi bu pazarda işlem yapıyor. Son raporlara göre, NFT pazarının 2022 yılının sonlarına kadar 35 milyar dolarlık net satışa ulaşması bekleniyor. Bu patlayan pazar, para kazanmak isteyen her türden insanı kendine çekmiş durumda. Sektör her geçen gün daha da kalabalık ve büyük bir hal aldığı için de yeni biriyseniz NFT’lerde uzmanlaşmak biraz zaman alabilir. Sizler de NFT’lerde uzmanlaşmak için dikkat edilmesi gereken 3 nokta üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

1. Farklı konseptler

Şu anda çeşitli pazaryerlerinde, video oyunu varlıkları, sanal arazi, meme’ler, alan adı, sosyal medya gönderileri ve daha fazlası gibi birçok NFT konsepti bulunmaktadır. Şu anda, en popüler NFT konseptiyse dijital sanat eserleridir. NFT ürününün sahibine milyonlarca dolar kazandırma potansiyeline sahip olan bu sektör, ülkemizde de oldukça popüler. Hali hazırda birçok oyuncu ve çeşitli sanatçıların dijital sanat eserleri bulunuyor. Sizler de NFT’lerde uzmanlaşmak adına yetenekli olduğunuz bir alanda ilerlemelisiniz. Yetenekleriniz sonucunda ürettiğiniz benzersiz eserlerinizi de kişilerle paylaşabilirsiniz.

NFT’lerde uzmanlaşmak ve daha fazla satış yapmak adına sektörü analiz etmek de oldukça önemlidir. Bu noktada sosyal medyanın gücünden yararlanabilirsiniz. Twitter veya Reddit gibi NFT ürünlerinin sıkça konuşulduğu platformlarda insanların en çok neyle ilgilendiğine dair bilgiler bulmanız mümkün. Buna ek olarak, yakın tarihli bir global etkinlik için de koleksiyon hazırlayabilir ve piyasaya sürebilirsiniz.

2. NFT pazaryerleri

Bir NFT alıp satabilmek için bu ürünlerle ilgili bir NFT pazaryerine ihtiyacınız vardır. Bu hizmeti OpenSea, Axie Marketplace, Larva Labs, Rarible ve daha pek çok web sitesi üzerinden edinebilirsiniz. Bu pazarlar, hizmetlerinde küçük farklılıklar ile NFT ticareti yapmanıza olanak sağlar. Yaratmış olduğunuz ürününüzü herkese açık olarak sunmadan önce satış yapacağınız alanı araştırmalısınız. Bu noktada komisyonlar ve pazaryerinin popülaritesi sizlere avantaj sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak, şu anda en ünlü NFT pazaryeri platformu OpenSea’dir.

3. Dijital cüzdanlar

NFT satmak için de tıpkı kripto paralarda olduğu gibi bir dijital kripto para cüzdanına ihtiyacınız olacak. NFT piyasasında tüm işlemler bir kripto para birimi aracılığıyla gerçekleştirilir. Yani ayrıca kazandığınız bu kripto para birimini saklamak veya satmak için bir kripto para borsasına da ihtiyacınız olacak. Dijital cüzdanların birçok çeşidi mevcuttur. Bu geniş seçenekler arasından MetaMask veya bir başkasını kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken noktaysa, cüzdanın kullanım kolaylığı ve istediğiniz ağı sunmasıdır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir