Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKripto

NFT’ler Noel Tatilinde bile Milyonlarca Dolarlık Satış Yakaladı!

Google News Abone Ol

Piyasada en çok aranan NFT’lerden bazıları, OpenSea’deki trading hacimlerinin her yerde yükselmesiyle son birkaç gün içinde patlama yaşadı. Örneğin CrypToadz, son 24 saatte işlem hacminde %2,120’lik bir artış görürken, Cool Cats hacmi %1.003 arttı.

Bu yıl piyasaya sürülen ikonik Bored Ape Yacht Club serisinin kardeş koleksiyonu olan Mutant Ape Yacht Club, pick-up’ta özellikle iyi bir performans sergiledi: Mutant Ape’in giriş fiyatı 11 ETH’ye yükseldi. Pazar günü, Nadir bir Mega Mutant Serum NFT, Bored Ape’i 888 ETH’ye (yaklaşık 3.6 milyon $) satılan türünün tek örneği bir Mutant Maymun’a dönüştürdü. İlginç bir şekilde, Ethereum’un en değerli koleksiyonu CryptoPunks’ın taban fiyatı da son birkaç gün içinde yükseldi.

Son birkaç günün yükselişi, NFT pazarında uzun bir durgunluk döneminin ardından geldi. Ethereum, Solana ve diğer ağlardaki birçok üst düzey NFT’nin fiyatları, pazarın “NFT yazı” olarak bilinen bir çılgınlık dönemine girdiği yazdan bu yana düşüş eğilimi gösteriyor. Patlama, Beeple’ın 69 milyon dolarlık Christie’s satışı, Grimes ve The Weeknd gibi pop sanatçılarının kendi NFT’lerini yayınlaması ve Visa ve Coca-Cola şirketlerinin varlığı benimsemesi ile en yüksek noktasına ulaştı. NFT’ler ve Metaverse, Facebook’un Ekim ayında Meta olarak yeniden markalaşmasından bu yana sıcak bir konu olsa da, çoğu koleksiyon yaz boyunca kaydedilen tüm zamanların en yüksek fiyatlarını aşmak için mücadele etti.

NFT koleksiyoncuları ve sahipleri için işlem hacimleri ve taban fiyatlardaki artış dikkat çekici olsa da, festival döneminin en büyük gelişimi Noel arifesinde gerçekleşen bir token airdropunda merkezleniyor. OpenDAO, 100 trilyon arzın %50’sini OpenSea kullanıcılarına dağıtarak Cuma günü SOS tokenini piyasaya sürdü. Tahsisler, alıcının harcadığı miktara ve yaptıkları işlem sayısına bağlı olarak hesaplandı; bu, en aktif traderların en büyük token arzını ödüllendirdiği anlamına geliyordu. SOS, Noel Günü boyunca yükseldi ve piyasa değeri kısa süreliğine 300 milyon doları aştı, ancak token o zamandan beri geri çekildi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir