Metaverse Haberleri

NFTICALLY, e-Ticaret Metaverse projesi COMEARTH’ı duyurdu

Google News Abone Ol

Dünya çapında 9.000 NFT pazaryeri ve mağazaya altyapı sağlayan Web3 e-ticaret SaaS platformu NFTICALLY, dünyanın ilk Metaverse e-ticaret ekosistemi COMEARTH’ı duyurdu. COMEARTH, markaların sanal arazi ve alışveriş kuyruklarına, herhangi bir sanal ülke gibi deneyim merkezlerine ve Metaverse tüketicilerine hizmet etmeye daha da yakınlaşabilmelerine olanak tanıyacak.

COMEARTH, Polygon kurucu ortakları Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Coinbase CPO’su Surojit Chatterjee dahil olmak üzere bir dizi giriş yatırımcısı tarafından desteklenen, büyük modern sorunları çözmeye odaklanan ve toplamda sekiz kıtaya yayılmış sanal bir gezegen projesi olarak duyuruldu.

İşletmeler ve bireyler, bir çokgen blok zincirinde dağıtılan akıllı sözleşmelerle yönetilen bir Metaverse dünyasında NFT’ler halindeki sanal arazilerden satın alabilecekler.

COMEARTH vatandaşları, mobil cihazlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve VR cihazlarında bulunan sanal gerçeklikte (VR) sürükleyici e-ticaret deneyimleri tadabilecekler. Global markalar Polygon, CEAT, Blockchain Council, SporteNFT ve diğerleri şimdiden COMEARTH’a geldiklerini duyurdular.

Blockchain Konseyi, COMEARTH inşa etme planlarını açıklayan ilk grup oldu. Grup, sanal bir dünyada düzenlenen canlı ve kayıtlı açık eğitimler, etkinlikler ve seminerler aracılığıyla Web3 eğitimi veren kendi “Metaversity” projesini başlatacak. Dünya çapında yaklaşık 100.000 öğretmen, öğrenci ve meraklısıyla COMEARTH, benzersiz bir etkileşimli küresel öğrenme merkezi sunmaya hazır durumda görünüyor.

Tek tıkla Metaverse dünyası oluşturma deneyimi

Projenin en ilgi çeken noktalarından biri de tek tıkla Metaverse oluşturma deneyimini kullanıcılara aktarabilmesi oldu. COMEARTH ayrıca, çeşitli lüks markaların dijital kıyafetleriyle sürükleyici bir sanal mağaza açacak olan Digital Fashion Week NYC’ye de ilgi uyandırdı. Arazi sahipleri, kapsamlı kendin yap tarzında araç setleri ve birçok kullanıma hazır şablonla donanmış olarak, Metaverse projelerini dakikalar içinde başlatabilecekler. Bu özellikler de, fiat para desteği ve büyük Web2 ticaret platformlarına bağlanan API’ler gibi özelliklerle birlikte, herkesin Salesforce, Shopify, OpenCart, Magenta, WooCommerce vb. aracılığıyla zahmetsizce satış yapmasına yardımcı olacak.

Projede yer alan bir başka özellik olan 2D’den 3D’ye dönüştürücü, Web2 e-ticaret ürün resimlerini tek bir tıklamayla 3D sanal dünyaya uyumlu etkileşimli modellere dönüştürebiliyor. Bu, mevcut Web2 şirketlerinin ürün listelerini kolayca COMEARTH’a aktarmalarına ve bunları orijinal bir NFT‘ye dahili bir bağlantı yoluyla satın alınabilir hale getirmelerine olanak tanıyacak.

COMEARTH, Metaverse‘de verimli bir e-ticaret projesi olarak tasarlanmıştır. Şirketler, potansiyel müşteriler oluşturmak için araçlara erişimin yanı sıra arazilerindeki trafik ve ilgi hakkında değerli analitik bilgiler edinebilecekler.

Platform, canlı yayın ve 360 ​​derecelik ürün gösterimini destekleyerek ürün lansmanı etkinlikleri için uygun hale gelmiş durumda. Ürün ilgisini ölçmek için showroomlar kurma esnekliği, şirketlerin kısa vadeli satış kampanyaları yürütmesine ve paydaşlardan (izinleri ile) tüketici verilerini toplamasına olanak sağlayacaktır. Startup’lar, MVP’lerini hızlı pazar erişimiyle dönüştürmek için de yine bu projeyi kullanabilirler. Diğer şeylerin yanı sıra, bu faktörler çok sayıda şirketin giderlerini Metaverse üzerinden karşılamasında ve gelir elde etmesinde önemli ölçüde katkıda bulunacaktır.

Web3’ün Amazon.com’u olmayı istiyor

COMEARTH, Web3 alanının geleceğinde Amazon.com olmak için çabaladığını duyurdu. Dünyanın her yerinden insanların markalar ve yaratıcılarla etkileşim kurmak için buluştuğu bir yer olarak tasarlanması bekleniyor. COMEARTH’ın amacı, Metaverse’in gücünden ve esnekliğinden yararlanmak ve on yıllarca sürdürülebilir küresel e-ticaretin gücüne sahip bir dünya yaratmak için blok zincirlerinin güvenliği ve şeffaflığı ile birleştirmek. Tüketici ihtiyaçları için tasarlanan COMEARTH, müşterilerine yetkililer tarafından algılanan kullanıcı profillerinin ötesine geçen hiper kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunmak için inşa edildi. Küresel markaları ve geliştiricileri tek bir platformda birleştirmek, birinci sınıf bir tüketici deneyimi sağlamanın anahtarı olarak görülüyor. COMEARTH projesi de bu çözüme ilişkin doğru bir adım olmak istemekte.

NFTICALLY’nin Kurucusu ve CEO’su Toshendra Sharma, konu hakkında şunları söyledi: “COMEARTH, Web3’ün Amazon.com’u olmayı hedefliyor. Markalar ve işletmeler, merkezi olmayan teknolojinin gücünü ve bunun tüketiciyi elde tutma üzerindeki etkisini anlamaya başlıyor. COMEARTH, bu şirketlerin dahil olması ve tüketiciler ile hayranlar için sürükleyici deneyimler sunması için sezgisel bir platform sağlıyor.”

Polygon Studios Metaverse Başkanı Brian Trunzo şunları söyledi: “Polygon Studios, COMEARTH’ı ekosistemde değerli bir ortak olarak memnuniyetle karşılıyor. Kullanımı kolay ve güçlü araç takımı sayesinde markaları ve kullanıcıları birbirine bağlar. Web3’ün daha geniş çapta benimsenmesini kolaylaştırmanın önemli bir yönü.”

Yeni araştırmaya göre, beş sektörden ikisi, önümüzdeki iki yıl içinde bütçelerinin yarısına kadar Metaverse, VR veya AR alanına yatırım yapmayı planlıyor. COMEARTH projesi de, Polygon aracılığıyla verimli ve sürdürülebilir bir şekilde ölçeklendirme yeteneği sayesinde önümüzdeki yıllarda bu pazar talebini karşılamaya hazır olduğunu kanıtlamak istiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir