Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

NFT Yerlileri Pazara Hakim Oluyor: Chainalysis Raporu

Google News Abone Ol

Chainalysis, en son NFT pazar raporunda, beyaz listeye alınmadan yeni basılan NFT alımlarında büyük kazançlar elde etmenin neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

Tanınmış veri analitiği şirketi Chainalysis tarafından Salı günü yayınlanan en son NFT piyasa raporuna göre, beyaz listeye alınan non-fungible token (NFT) yatırımcıları, ikincil piyasalarda yeni basılmış NFT’leri satın alanlara göre çok daha iyi yatırım getirileri gördü.

Yani, OpenSea verileri, yeni piyasaya sürülen NFT’leri satan beyaz listeye alınmış yatırımcıların, beyaz listeye girmeyenlerin %20,8 oranında kazanmasına karşılık, %75,7 oranında kazandığını gösterdi. Ek olarak, veriler, beyaz listeye alınmamış koleksiyonerlerin yeni basılan NFT’lerde çok büyük getiriler elde etmesinin neredeyse imkansız olduğunu ileri sürdü.

Beyaz listeye alma, koleksiyonlarına ilgi oluşturmak için yeni NFT projeleri tarafından kullanılan yaygın bir uygulamadır. Tipik olarak, dijital dosyalar blok zincirinde NFT’lere dönüştürüldüğünde, para basma olayları sırasında, belirli bir erken ve özel takipçilerin NFT’leri diğer kullanıcılardan önemli ölçüde daha düşük bir fiyata satın almasına izin vermeyi içerir. Beyaz listelere girenler genellikle projenin Discord sunucularında aktif olan veya koleksiyonların Twitter’da tanıtımına yardımcı olan takipçilerdir.

Chainalysis, “Veriler açık,” dedi, “beyaz listeye alma, bir NFT projesinin başarısında erken topluluk büyüme çabalarını tohumlayarak rol oynayanlar için önemli bir finansal ödül sağlıyor.” Genel olarak, beyaz listeye alınmamış alıcıların %78’i, yeni çıkarılan NFT’lerini sattıktan sonra ilk yatırımlarının yarısından fazlasını kaybetti. Öte yandan, beyaz listeye giren içeridekilerin %78’i yeniden satıştan kâr elde etti ve ilk yatırımlarını yarıdan fazla defa ikiye katladı.

Ayrıca Chainalysis tarafından incelenen veriler, daha önce satış geçmişi olan NFT’leri çeviren veya yeniden satan yatırımcıların, para basma olaylarına katılanlardan çok daha yüksek bir başarı oranı gördüklerini gösterdi. Yani bu stratejiyi takip eden kullanıcıların %65,1’i yeniden satışların %65,1’inden kâr elde etti.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, deneyimli veya daha sofistike yatırımcılar NFT çevirmeden en fazla karı elde ettiler. Rapora göre, OpenSea’deki kullanıcıların %20’si ikincil NFT satışlarının %80’ini oluştururken, kullanıcıların yalnızca %5’i yeniden satıştan elde edilen kârın %80’ini oluşturuyordu.

Rapordaki son ve belki de en ilginç bulgu, en başarılı NFT yatırımcılarının diğerlerinden çok daha yüksek bir isabet oranına sahip olmamasıdır. Bunun yerine, daha az başarılı gruba benzer bir isabet oranıyla işlem başına daha yüksek bir ortalama fiyatla daha fazla NFT sattılar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir