Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

NFT satışları ve blockchain oyunları, son pazar düşüşüne rağmen büyümeye devam ediyor!

Google News Abone Ol

Ocak 2022, mevcut piyasalarda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin fiyatlarında çalkantılı dalgalanmalar gördüğü için kripto yatırımcıları için zorlu olmaya devam ediyor. Bazıları düşüşü, yeni oran artışlarını uygulamaya yönelik son federal niyetlere ve Bitcoin hash oranını önemli ölçüde düşüren Kazakistan’daki siyasi kargaşaya bağladı. 14 Ocak’ta, traderlar yükseliş sinyalleri için umutlarını sürdürmeye devam ederken, Bitcoin fiyatı 42.000 doların altına düştü.

Öte yandan, NFT ticareti ve blok zinciri oyunları düşüşe direnmiş görünüyor. DappRadar’ın raporlarına göre, NFT işlemleri, düşen kripto fiyatları arasında artmaya devam etti. Raporda, “Ethereum NFT DApp’lerine bağlı UAW sayısının 2021’in 3. çeyreğinden bu yana %43 arttığı” belirtildi. Rapordan elde edilen rakamlar ayrıca, NFT ticaretinden elde edilen paranın 2021’in üçüncü çeyreğinde 10.7 milyar dolardan 2022’nin ilk on gününde 11.9 milyar dolara çıktığını gösteriyor. LookRare pazarının lansmanı gibi NFT alanındaki son gelişmeler de bu büyümeye katkı sağladı.

Raporda ayrıca “blockchain oyunlarının yaygın olarak kullanılmaya devam ettiği” belirtildi ve “endüstri kullanımının %52’sini temsil ettikleri” belirtildi. Play-to-earn modelinin artan başarısının yanı sıra genişleyen metaverse geliştirmeleri, blockchain oyunlarının 2022 boyunca büyümeye devam etmesi durumunu da güçlendirdi.

Bu pazar çöküşü sırasında NFT’lere ve blok zinciri oyunlarına artan ilgi, kısmen Çin’den gelen ve ülkenin kendi kripto dışı NFT endüstrisini geliştirmeye başlayacağını söyleyen son duyurularla çakışan Çinli izleyicilere atfedilebilir. DappRadar’ın raporuna göre, “Çin şu anda en geniş kullanıcı tabanına sahip ülke…Kasım ayında kaydedilen rakamlara göre %166 artış.”

Amerika Birleşik Devletleri şu anda genel trafik açısından ikinci sırada olmasına rağmen, ülke NFT ekosisteminde yaklaşık %38’lik bir büyümeyle 175.000 yeni kullanıcı gördü. Bu, kısmen, Y kuşağı ve Z Kuşağı daha yüksek bir trafik yüzdesini hesaba katmaya başladığından, genç izleyiciler arasında artan ilgiden kaynaklanmaktadır.

DappRadar, “trafiğinin %30’unun bu yaş grubundan gelen kullanıcılardan geldiğini bildirdi… [Y kuşağıyla birlikte] geçen yıl gözlemlenen %36’dan büyüyor.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir