NFT Haberleri

NFT satışları son 12 ayın en düşük seviyesine geriledi

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında aylardır toparlanamayan bir düşüş trendi hakim olmaya devam ederken bu durum NFT satışlarını da etkilemiş görünüyor. Koleksiyon yapanlar veya kendi dijital ürünlerini satışa koyanlar da bu durum karşısında büyük bir zarara uğradılar. Bununla birlikte düşen ETH ve SOL fiyatları NFT alanını kötü etkilemeye devam edecek gibi duruyor.

NFT satışları ne zaman yükselecek?

Son dönemlerde ağır bir düşüş yaşayan NFT satışları için bu verilerin ne zaman yükseleceği konusu halen soru işaretleriyle çevrili. Uzmanların bu konu hakkındaki genel görüşüyse kripto para piyasalarını takip eden bir aktiflik çizilmesi yönünde. Birçok kişi NFT piyasalarındaki durgunluğun devam eden Bitcoin ve kripto para düşüşüne bağlıyor.

Zincir üstü veri sağlayan bir analiz şirketi olan Chainalysis tarafından ortaya konan verilere göre Mayıs ayında sadece 4,5 milyar dolara yakın bir NFT hacmi görüldü. Bu miktarın Haziran ayındaysa dibe vurduğu görülüyor. Verilere göre Haziran ayında NFT alanında sadece yarım milyar doların biraz üzerinde satış yapıldığı aktarılmakta.

NFT piyasalarındaki bu durum birçok kişiyi kötü etkilerken, konu hakkında Chainalysis analistlerinden Ethan McMahon tarafından bir yorum yapıldı. Deneyimli ismin yorumuysa şu şekilde:

“Bu gibi zamanlar kaçınılmaz olarak etkilenen pazarlarda konsolidasyona yol açıyor ve NFT’ler için de koleksiyonlar ve NFT türleri açısından bir geri çekilmenin ön plana çıktığını göreceğiz.”

Chainalysis tarafından açıklanan verilere göre 2021 yılında NFT piyasalarında toplamda 40 milyar dolarlık bir satış miktarına ulaşıldı. Buna ek olarak, bu sayının son düşüşlere rağmen 2022 yılında şimdiden geçen yılı geride bıraktığı bildirildi. Verilere göre 2022 yılında yapılan toplam NFT satışlarının miktarı şimdiden 42 milyar dolara ulaşmış durumda. Bunda en fazla katkının ise Ocak ve Şubat ayları tarafından yapıldığı bildiriliyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir