NFT Haberleri

NFT pazarı 2032 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşabilir!

Google News Abone Ol

Market Decipher üzerinden elde edilen yeni verilere göre önümüzdeki 10 yıl içinde NFT pazarı için ne yönde bir ilerleme yaşanacağı açıklandı. Rapor, NFT pazarının şu anki durumunun genel kripto kış koşulları nedeniyle iç acıcı olmadığını kabul etmekte. Buna ek olarak ise önümüzdeki yıllarda pazarın büyümesinin katlanarak devam etmesi bekleniyor. Bununla birlikte, pazarın 2032 yılına kadar 1 trilyon dolara ulaşabileceği tahmin edilmekte.

En hızlı büyüyen sektörlerden biri NFT’ler oldu

Şu anda en hızlı büyüyen sektörler dijital sanat, spor NFT’leri ve (dijital) ticaret kartlarıdır. NFT koleksiyonları son zamanlarda yatırımcılar için yüksek getirili bir endüstri olarak ortaya çıkmakta. Market Decipher, şu anki temel NFT endüstri veritabanlarını analiz ederek yeni bir rapor ortaya koydu. En son analizler ve tahminler, bu alanda da yeni gelir kaynaklarının ortaya çıkacağını belirtmekte. Piyasa istatistikleri, piyasanın hali hazırdaki şartlarda gri olarak kabul edilen bazı sektörlerine de ışık tuttu.

collectibles-market
Kaynak: https://www.marketdecipher.com/report/collectibles-market

NFT sektörünün son zamanlarda Bitcoin ve kripto paralardaki düşüşler nedeniyle önemli bir darbe aldığı bilinmekte. Ancak, 2022 ve sonrasında NFT pazarının şu anki seviyesini geride bırakarak yeni zirvelere ulaşılması bekleniyor. Çevrimiçi yatırımcılar ve koleksiyonerler tarafından oluşturulan NFT’lere olan talep nedeniyle, birçok dijital koleksiyon ürününün fiyatları artmış durumda. Bu durumun devam edeceği düşünülürken sektördeki kurumsal aktivitenin de artacağı vurgusu yapıldı

NFT ürünlerinin bu yıl için çeşitli çevrimiçi pazar yerleri aracılığıyla dağıtılması ve satışının yapılması bekleniyor. Buna ek olarak, sınırlı sayıda üretilen video klipler ve oyuncu ticaret kartları da tokenize edilmesi gereken çok önemli 2 öğe olarak karşımıza çıkmakta. Bu alanın da büyümesiyle ilerleyen süreçte işlemlerin çevrimiçi pazar yerlerinin kapsamını aşarak yerel ekosistemlere de aktarılabileceği düşünülüyor.

Raporda ayrıca, NFT spor dünyasının bu yılın sonuna kadar yaklaşık %60 oranında büyümesi beklendiğine yer verildi. Bu alana ilişkin artan talebin uzmanlaşmış spor NFT pazarlarının gelişmesine yol açmış olduğu belirtiliyor. Bu yıl artan taleplerle birlikte şirketlerin avantajlardan yararlanmak için işleri hızlandıracağı vurgusu yapıldı. Spor liglerinin, video klipler göz önüne alındığında, oyunun tarihi anlarında yeni ticaret kartları ve NFT koleksiyonları başlatmak için sözleşmelerin imzalanmasında önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor. Hemen hemen her büyük spor liginde, üreticilerle özel ticaret kartı anlaşmalar hali hazırda bulunuyor. Bu yüzden de büyümenin hali hazırda başladığı belirtildi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir