NFT Haberleri

NFT müzik platformu Audius, hack saldırısında 18,5 milyon token kaybetti

Google News Abone Ol

Yeni ortaya çıkan bir habere göre, 24 Temmuz tarihinin erken saatlerinde, merkezi olmayan NFT müzik platformu Audius, AUDIO yardımcı programı token varlığının topluluk hazinesinden “yetkisiz bir şekilde transfer gerçekleştiğini” doğruladı.

Audius platformu hacklendi

Audius, geliştiricilerinin sorunun kaynağının farkında olduklarını ve işleri tekrar rayına oturtmak için hızlı bir şekilde adımlar attıklarını söylüyor. Hiçbir fonun risk altında olmadığına inansalar da proje, daha fazla hasarı önlemek için token bakiyeleri ve transferler dahil olmak üzere Ethereum ağındaki tüm Audius akıllı sözleşmelerini bloke etmiş durumda.

Kripto para birimi izleme ve uyumluluk platformu MistTrack_io, hack saldırısı sonucunda platformun tahmini kaybının 18,5 milyon AUDIO token olduğunu bildirdi ve dolandırıcıların merkezi olmayan bir kripto para birimi değişimi olan Uniswap aracılığıyla yaklaşık 705 Ethereum (ETH) tokeni için para alışverişinde bulunduğunu ekledi.

Hack saldırısının ardından, dolandırıcının cüzdan adresinin işlem geçmişi, daha önce özel bir işlem protokolü olan Tornado Cash aracılığıyla 10 BNB tokeni aldıklarını da ortaya koyuyor. Bunun ardından da bilgisayar korsanları, yakalanmayı önlemek için çalınan tüm ETH token varlıklarını protokole aktardılar.

Olayları daha net anlamanız açısından, coin mixer olarak da bilinen gizli işlem araçları, siber suçlular için popüler bir araç konumunda. Suçlular, bu araçlar sayesinde çaldıkları fonların kaynağını gizleyebilmekte.. Chainalysis’e göre, kripto para mikserlerinin kullanımı, kısıtlı adreslerden gönderilen tüm fonların yaklaşık %10’u ile 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Bununla birlikte, mikserlerin bu artan kullanımı, özellikle baskıcı hükümetler altında yaşayan veya tespit edilemeyen yasal işlemler yapma yeteneğine ihtiyaç duymayan kişiler için finansal gizliliğin önemli olduğu zamanlarda daha da artıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir