KriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

New York’ta bir restoran, yalnızca NFT sahiplerine açılacağını iddia ediyor!

Google News Abone Ol

Girişimci Gary Vaynerchuk tarafından kurulan misafirperverlik şirketi VCR Group, New York City’deki Flyfish Club adlı en son üyelere özel yemek kulübünün canlı token satışını duyurdu. Muhtemel deniz ürünleri-restoran müdavimleri, üyeliklerini, NFT olarak satılan blok zincirinde satın almalıdır.

VCR Group, “Neden NFT?” sorusunu yanıtladı. Flyfish Club web sitesinde şunları belirtti:

“FFC, NFT’leri kullanarak, özel deneyimler sunabileceğimiz sadık bir üye topluluğu oluşturabiliyor. NFT’ler, FFC’nin gelecek yıllarda istisnai ve sürdürülebilir bir ürün sunmasını sağlayacak yeni modernist finansal modeller yaratıyor.”

Resmi web sitesinde iki tür üyelik var gibi görünüyor. Normal katman, üyelere ana yemek odasına, dış mekana ve kokteyl salonuna ve 2,5 Ether (ETH) karşılığında özel etkinliklere erişim sağlamayı iddia ediyor. İkinci, daha pahalı katman olan Flyfish Omakase, yukarıdakilerin tümüne ve 14 kişilik bir omakase odasına erişim sağlayacak ve şimdi 4,25 ETH karşılığında mevcut.

Web sitesine göre, Flyfish Üyeliği NFT sahipleri, tokenlerini token sahibi olmayanlara aylık olarak kiralayabilir veya yeniden satabilirler. Ayrıca yinelenen yıllık ücretler yoktur. Üyelik almak için kripto para birimine ihtiyaç duyulmasına rağmen, müşteriler yiyecek ve içeceklerini ABD doları olarak ödeyebilirler.

Flyfish Club, yine New York’ta bulunan ancak yalnızca üyelere açık olmayan omakase tarzı Japon restoranı Ito’nun açılışının ardından VCR Group’un ikinci konseptidir. Flyfish Club, 2023’ün başlarında açılmayı planlıyor.

Flyfish Club, yalnızca üyelere açık ilk NFT restoranı olduğunu iddia ediyor; ancak, kriptoyu iş modeline entegre eden ilk mutfak konsepti değil. Daha yakın zamanda, Clearwater, Florida’da kripto temalı duvar resimleri, menü öğeleri ve kripto ödemelerinin kabulüyle övünen Crypto Street Restaurant açıldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir