Kripto Haberleri
Trend

New York’ta Artık Solana NFT’leri Satan Bir Otomat Var!

NFT'ler, geçen ay 3 milyon dolarlık bir tohum turunu kapatan Solana merkezli NFT pazar yeri Neon sayesinde gerçek hayatta yer buluyor. Şirket, Aralık ayında Manhattan'da 29 John St'de bulunan ilk NFT otomatını piyasaya sürdü. Şimdi, otomat günde 24 saat açık ve koleksiyoncuların yasal para birimiyle Solana NFT'leri satın almalarına izin veriyor.

Google News Abone Ol

Neon NFT Otomatını Piyasaya Sürüyor

NFT’ler son zamanlarda popülerlik patlaması yaşadı ve Ethereum tabanlı pazar yeri OpenSea geçen ay 5 milyar doların üzerinde satış oldu. Ancak OpenSea, zorluklardan ve davalardan payına düşeni aldı. Rakip NFT pazarları, ortalama tüketiciye farklı bir şey sunmak istiyor.

Neon CMO’su ve kurucu ortağı Jordan Birnholtz, 2021’in ortalarında yaz stajyeri Drew Levine ile bir NFT otomat makinesi fikrini bulduğunu söyledi. Birnholtz, NFT satın almayı olabildiğince kolaylaştırmak istiyor.

Birnholtz Decrypt’e verdiği demeçte, “Bir şey satın almanın kelimenin tam anlamıyla bir otomat makinesinden daha basit bir yolu olmadığını düşündüm” dedi. “Bunu, dijital sanatçıları desteklemenin ne kadar güçlü ve kolay olabileceğini gösterdiği ve satın alma sürecinin gizemini ortadan kaldırmanın ne kadar güçlü ve kolay olduğunu gösterdiği için yaptık” dedi.

Neon’un satış yöntemi alıcıların bir otomat makinesine gidip Visa veya Mastercard kredi kartlarını veya Samsung Pay veya Apple Pay mobil uygulamalarını kullanarak bir NFT satın almalarını sağlar. Ardından, alıcılar dağıtılan öğenin içindeki QR kodunu taramak ve NFT’yi çevrimiçi olarak talep etmek için bir akıllı telefonun kamerasını kullanır.

İlginizi Çekebilir: OpenSea NFT Pazarı Saldırısı Hakkında Şimdiye Kadar Bildiklerimiz

part

 

Otomat Yapmanın Nedeni

Şu anda, bir NFT satın almak, Web3’e yeni başlayanlar için göz korkutucu bir görev olabilir. Kullanıcılar kripto para borsalarından geçmeli, kriptolarını dijital cüzdanlara aktarmalı ve ardından bu cüzdanları çevrimiçi bir NFT pazarına bağlamalıdır. Bazen, Ethereum varlıkları için gaz ücreti ödemeye ihtiyaç duymak gibi başka zorlu noktaları da vardır.

Kripto ve NFT’ler daha yaygın hale gelse de, henüz toplu olarak benimsenmedi. Son araştırmalara göre, Amerikalıların %16’sı kripto tutarken, yaklaşık %80’inin kredi veya banka kartı var. Neon’un otomat makinesi, kripto sahibi olmayan insanların %84’ünün çoğunun NFT sahipliğinin tadına varmasını sağlıyor.

Bununla birlikte, Neon yakında bir ödeme şekli olarak kripto sunmayı planlıyor. Birnholtz, “Bu yıl kriptoyu kabul edeceğiz ve şimdi bunu inşa ediyoruz” dedi.

visa

Otomat NFT’yi Neye Göre Veriyor

Tipik soda veya şekerleme otomatlarından farklı olarak, Neon’un ziyaretçileri tam olarak hangi NFT’yi alacaklarını bilemezler. Alıcılar koleksiyonu seçebilir ve belirli bir kutuyu almak için bir sayı girmeleri gerekir, ancak kutular tam olarak hangi NFT’nin satın alındığını göstermez.

Neon’un otomat deneyimi, daha çok, hangilerini alacağınızı bilmeden satın alma içeren çevrimiçi bir NFT  işlemine fiziksel bir alternatif gibidir.

Makine şu anda satılık iki farklı NFT türüne sahiptir: Party Pigeons ve Project Color. Party Pigeons, sanatçı Typfy tarafından Neon için özel olarak tasarlandı ve Project Color NFT’leri de NYC otomat projesi için görevlendirildi.

 

mach

Birnholtz, Neon’un kadrosuna daha fazla otomat ve sanatçı eklemek istediğini söyledi.

“Bu yaz otomatlarımızı birkaç şehre yayıyoruz. NFT’leri dağıtma ve kullanma konusundaki teknik zorlukları ortadan kaldırdıktan sonra, sanatçıları ve yaratıcıları NFT’lerini makinelerimizde kullanmaya davet ediyoruz” Neon’un bekleme listesindeki birçok sanatçının, NYC merkezli otomat makinesine rastladıktan sonra markayı öğrendiğini de sözlerine ekledi.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir