Bitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

8 milyar dolarlık New York ticari bankası Bitcoin hizmetleri sunacak!

Google News Abone Ol

New York merkezli Flushing Bank‘ın arkasındaki ana şirket olan Flushing Financial Corporation, müşterilerine Bitcoin (BTC) hizmetleri sunmak için kripto şirketi New York Digital Investment Group (NYDIG) ile ortaklık kurdu.

Banka 1929’da kuruldu ve dördüncü çeyrek raporuna göre, 2021’in sonunda yaklaşık 200 milyon dolar net gelirle 8 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Bir duyuruya göre, NYDIG ile ortaklık, bankanın müşterilerine BTC alım, satım ve tutma hizmetlerini “güvenli ve sağlam bir ortamda” sunmasını sağlayacak.

Flushing Bank, BTC ile ilgili hizmetlerini bu çeyreğin sonlarında başlatmayı hedeflediğini ve yol haritasının daha fazla ayrıntısını yakında açıklayacağını belirtti.

“Güncel kalmanın öneminin farkındayız.”

Flushing Financial Corporation CEO’su ve başkanı John R. Buran, firmanın BTC’yi benimseme oyununu finansal piyasalardaki artan trendlere ayak uydurma arzusuna bağladı:

“Devam eden dijital dönüşümümüzün bir parçası olarak, yükselen piyasa trendleri ve alternatif finansal hizmetlere yönelik tüketici talebi konusunda güncel kalmanın öneminin farkındayız.”

NYDIG, kripto sektöründe öncelikle BTC ile ilgili hizmetler ve ürünler sağlayan bir firmadır. Firma, Aralık ayında yaklaşık 7 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1 milyar dolarlık fon sağladı.

Bankacılık ve kredi birliği cephesinde, NYDIG, Five Star Bank, Idaho Central Credit Union, STAR Bank, U.S. Bank ve NYMBUS ile anlaşmalar da dahil olmak üzere sektörde 35’ten fazla ortaklığa sahip olduğunu belirtiyor.

NYDIG baş inovasyon sorumlusu Patrick Sells Salı günü yaptığı açıklamada, firmanın “dünyaya bankacılığın Bitcoin ile daha iyi olduğunu göstermeye hazır” olduğu için geleneksel finans kurumlarıyla ortaklığa büyük önem verdiğini söyledi.

Sells, kullanıcıların zaten aşina olduğu kuruluşlar aracılığıyla kripto maruziyetine yönelik artan talebin altını çizdi:

“Araştırmamız açık; Tüketiciler Bitcoin’i istiyorlar ve bunu zaten güvendikleri bankalar ve kredi birlikleri aracılığıyla istiyorlar.”

Firma ayrıca NBA’deki Houston Rockets gibi en iyi spor organizasyonları ve Luxury Automobile Dealer Post Oak Motor Cars ile ortaklıklar yoluyla ana akım varlığını istikrarlı bir şekilde büyütüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir