Altcoin HaberleriKripto Haberleri

NEM (XEM) son 24 saatte en çok yükselen Coin’ler arasında!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarındaki son düşüşe rağmen 22 Mayıs gününde parlayan önemli isimler oldu. Bunlardan biri olan NEM (XEM) projesi de son 24 saatte yaptığı %11 artışla günün en çok kazandıranları arasında yerini aldı.

nem usdt teknik grafiği
Kaynak: TradingView

NEM (XEM), haber yayın saatleri itibariyle 0.0587 dolarlık seviyeden işlem görüyor. Yatırımcısına kısa sürede önemli bir kazanç sunan projenin gün içerisinde ulaştığı en yüksek noktaysa 0.070 dolar oldu. Bu noktadan bir düzeltme alan projenin önümüzdeki günlerde 0.10 dolarlık kritik dirence denemeler yapması bekleniyor.

NEM (XEM) Nedir?

NEM, blok zinciri tabanlı bir platform olan New Economy Movement’a (NEM) güç veren kripto para birimidir. “UtopianFuture” adlı beş kullanıcılı bir Bitcointalk kullanıcı forumu projesi olarak başladı. Başlangıçta Nxt platformu üzerine inşa edilecekti, ancak sonunda sıfırdan inşa edildi ve 2015’te piyasaya sürüldü. NEM’in kalbinde, blok zinciri işlemleri yönetmek ve uyarlanabilirliğe odaklanarak ağ uygulamaları geliştirmek için kullanılan Akıllı Varlık Sistemi bulunuyor.

Platform, uygulama programlama arabirimi (API) çağrıları aracılığıyla özelleştirmeler oluşturduğundan, uygulamaları çalıştırmak için NEM yazılımı kullanma gereksinimini ortadan kaldırarak gerçekleştirilir. Bu, bileşenlerini herhangi bir programlama dilinde kontrol etmenizi sağlar. Geliştiriciler açısından da bu sayede övgüler kazanmıştır.

Merkeziyetsizliğe ve şeffaflığa odaklanan rakibi Ethereum‘un aksine, kısmi merkezileşme için NEM platformu geliştiriliyor. Bu da, kullanıcılarının, Mijin blok zinciri yapı sisteminde olduğu gibi, özel ve genel blok zincirlerini çalıştırmasını sağlar. Ayrıca, yine kullanıcılara depolanan verileri ve ağ varlıklarını kimlerin görebileceği konusunda daha fazla kontrol sağlamaktadır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir