Metaverse HaberleriNFT Haberleri

Nasdaq tarafından önerilen 9 Metaverse Coin

Google News Abone Ol

Kripto para piyasasında çalkalanmalar devam ederken Metaverse coin piyasası boğa yükselişi projeleriyle yükselişe geçti. Teknolojik gelişmelerle birlikte yol alarak gelişen Metaverse Coin’ler birçok yatırımcı için merak konusu. Nasdaq bir liste yayınladı ve bu listede 2022 senesi için alınabilecek 9 Metaverse Coin var.

İşte 9 Metaverse Coin!

Analist Scott Jeffries’in hazırlanmasına katkıda bulunduğu bu listede ApeCoin(APE) o 9 Metaverse Coin’den biri.

ApeCoin(APE)

Ape; Etereum tabanlı olmakla birlikte  ERC-20 standartlarını taşıyan bir kripto para birimidir. ApeCoin sayesinde kullanıcılar kendilerine sunulan oyunlara ve oyunun içindeki hizmetlere erişim sağlarlar. ApeCoin’i hizmet için kullanılan bir token olarak gördüğümüz gibi yönetişim için kullanılan dijital bir token olarak da değerlendirebiliriz. Yuga Labs(Bored Apes Yacht Club) ‘ın kurucusu yakında Otherside diye bir oyun çıkarmayı planlıyor. APE tokenine sahip yatırımcılar bu token ile oyun içi satın alma yapabilecekler. Daha evvel de  Yuga Labs oyun içi parsel satın almadan 320 milyon dolar toplamıştı.

APE henüz çok yeni olmasına rağmen 2.435 milyar dolar piyasa değerine sahip. APE’nin en büyük Metaverse Coin projesi olduğunu söyleyebiliriz.

Sandbox(SAND)

SAND geçen yıl devamlı bir yükseliş gösterdi,son çeyrekte de 1 doları geçerek daha da yükselmeye devam etti. Bugün itibariyle 1.30 dolardan işlem görmekte. Aslında bir oyun olan SAND da APE gibi EThereum’a dayanmakta. Şuan ki piyasa değeri 1,6 milyar dolar.

Decetraland(MANA)

Türkçede merkezsiz olarak kullanılan Decetland en sık haberlere konu olan Metaverse Coin projesidir. Tek özelliği NFT’ler değil, MANA ile sanal arazi satın alabilir,sanal oyunlar ve başkaca  kripto paralar  oluşturabilirsiniz. Piyasa değeri 2,28 milyar dolar seviyesinde. Geçen seneye göre de %8 düşmüş durumda.

Highstreet(HIGH)

HIGH, Coinbase içerisinde   görüntülenmesi mümkün olan  bir Metaverse projesi. Sanal gerçeklik desteği var, HIGH ile Metaverse’de alım-satım yapmak mümkün. Şuanki piyasa değeri 24,68 milyon doların üzerinde.

Floki Inu(FLOKI)

FLOKI meme coin temelli, meme’leri gerçek dünyadaki kullanım örnekleri ile birleştirmeyi hedefliyor. FLOKI’nın şuanki piyasa değeri 78 milyon dolar.

Metahero(HERO)

HERO 3D  tarama ile gerçek dünyadaki nesne ve insanların HD avatarlarını oluşturmaya yarayan bir Metaverse projesi. Diğer projelerden küçük, henüz çok yeni bir projedir.

Terra Virtua Kolect(TVK)

TVK, NFT’ler yokken de olan bir projeydi. NFT’ler çıktıktan sonra tamamıyla NFT‘lerle ilgilenen bir proje halini aldı. TVK ile NFT oluşturabilir, satabilir, satın alabilirsiniz. Piyasa değeri şuan 28,87 milyon doların üzerinde.

Star Atlas(ATLAS)

ATLAS’da bir oyuna dayanan Metaverse projesidir. 2620 yılını gösteren bit oyun, oyuncular toprak fethediyorlar ve bir şeyler kazandıkça da ödül alıyorlar. Oyun içerisinde ATLAS token’i de yer almaktadır.Şuanki piyasa değeri 20 milyon doların üzerinde.

Enjin(ENJ)

Enjin oyunlar içerisinde satın alma yapabileceğiniz bir yerel token. ENJ’yi kazanabileceğiniz oyun ortamı olarak düşünebilirsiniz.Enjin’de Ethereum tabanlıdır.Piyasa değeri 648milyon doların  üzerinde.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir