Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

Myanmar gölge hükümeti, stabilcoin USDT’yi resmi para birimi ilan etti!

Google News Abone Ol

Myanmar’ın gölge hükümeti, hapisteki lider Aung San Suu Kyi’nin destekçileri tarafından yönetilen Ulusal Birlik Hükümeti (NUG), yerel kullanım için resmi bir para birimi olarak ABD doları bazlı stabilcoin Tether’i (USDT) ilan etti.

Bloomberg’de yayınlanan bir rapora göre, NUG, Myanmar’daki mevcut askeri rejimi devirmeyi amaçlayan devam eden bağış toplama kampanyası için Tether’i kabul edecek. Gölge hükümet ayrıca, dünya çapındaki Myanmar diasporasına sunulan “Bahar Devrimi Özel Hazine Tahvilleri”nin satışıyla 9,5 milyon dolar topladı. Grup, NUG tarafından ihraç edilen tahvillerin satışı yoluyla 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

NUG Planlama, Finans ve Yatırım Bakanlığı, Pazartesi günü Facebook’ta hareketle ilgili bir duyuru yayınladı.

NUG’nin Tether’i resmi para birimi yapma kararı, geçen yıl Mayıs ayında Myanmar Merkez Bankası tarafından uygulanan kripto yasağını baltalıyor.

Tether’in yerel kullanım için resmi bir para birimi olarak dahil edilmesi, gizlilik endişeleri ve mevcut rejimin fonlara el koyması tarafından teşvik ediliyor. NUG maliye bakanı, Tether’in kuruluşunun arkasındaki birincil nedenin “mevcut ticareti, hizmetleri ve ödeme sistemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yerel kullanım” olduğunu söyledi.

NUG, Ekim 2021’de Fransız Senatosu ve Avrupa Parlamentosu tarafından Myanmar’ın resmi hükümeti olarak kabul edildi; Ancak ABD bu yönde herhangi bir adım atmış değil. NUG’nin Tether stabilcoin’i kabul etme ve kullanma kararı, özellikle ABD hükümetinin katı stabilcoin ihraç politikaları dayatmak istediği bir zamanda, ülkeler arasında bir tartışma noktası haline gelebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir